Kežmarské vajcia majú garantovať kvalitu

Kupujte slovenské vajcia, žiadajú hydinári. Sú čerstvé a nemusíte sa báť nebezpečného fipronilu.

Kežmarská spoločnosť modernizuje prevádzku. Snímka: jat

Od roku 2014 preinvestovala kežmarská spoločnosť Hydina Holding viac ako 5,5 milióna eur, spoločnosti pomohla aj vládna dotácia. „Jednak boli peniaze použité na nové klietkové technológie, museli sme ich zmeniť na tzv. obohatené klietky a takisto sme investovali do voliérových podstieľkových chovov,“ uvádza riaditeľka a konateľka Hydina Holding Anna Hrnčiarová Turčiaková.

Navýšili sa aj pracovné miesta

Podstieľkové vajcia tvoria 15 percent produkcie spoločnosti. Ambíciou sú ďalšie investície a zvýšenie úrovne produkcie podstieľkových vajec na 40 percent. Nové technológie a rozšírenie prevádzky vytvorili aj pracovné miesta. V roku 2014 tu pracovalo 18 zamestnancov, momentálne je spoločnosť na čísle 50. Aj vysokorýchlostná triedička si vyžaduje svoju obsluhu pri logistike a manipulácii. Zvýšil sa i počet ošetrovateľov sliepok, firma totiž začínala so 120-tisícami nosníc, dnes je ich 220-tisíc.

Slovenské vajcia sú čerstvé, neprecestovali pol Európy. Pri zahraničných je predpoklad, že týždeň alebo aj dva týždne životnosti už majú za sebou.

 

Daniel Molnár
riaditeľ Únie hydinárov Slovenska

Máme najprísnejšie kontroly

Najnovšou modernizáciou je triedička a balička vajec v skúšobnej prevádzke, ktorá však už naplno funguje. „Za nami vidíte špičkovú linku, ktorá nielenže vie perfektne vytriediť čerstvo vyprodukované vajíčka, ale aj ich UV žiarením vydezinfikovať tak, aby zákazník vedel, že neobsahuje žiadne baktérie a mikroorganizmy,“ hovorí generálny riaditeľ sekcie potravinárstva a obchodu ministerstva pôdohospodárstva Milan Lapšanský. Podľa jeho slov sa Slováci nemusia obávať, že by podtatranské alebo akékoľvek iné slovenské vajcia mohli obsahovať nebezpečný fipronil. Lapšanský garantuje, že veterinárne kontroly, ktoré vykonáva Štátna veterinárna a potravinová správa, sú osemkrát prísnejšie ako kdekoľvek v Európe. „Tu neexistuje možnosť, aby také pochybenie vzniklo,“ tvrdí Lapšanský.

  • ročná spotreba vajec je 227 kusov na obyvateľa
  • produkcia slovenských vajec sa pohybuje nad sto kusmi za rok
  • priemerná marža predajcov na vajíčkach sa hýbe okolo 60 percent

Okrem garancie zdravotnej bezchybnosti by si mali vajcia domácej výroby kupovať Slováci aj z ďalšieho dôvodu. „Slovenské vajcia sú čerstvé, neprecestovali pol Európy. Pri zahraničných je predpoklad, že týždeň alebo aj dva týždne životnosti už majú za sebou,“ vraví riaditeľ Únie hydinárov Slovenska Daniel Molnár. Dôkazom vysokej kvality produkcie vajec je, že majú udelenú značku kvality SK vyrazenú na každom vajci slovenského pôvodu.

Cenu dvíhajú predajcovia

Ročná spotreba vajec sa u nás pohybuje na 227 kusoch na obyvateľa, produkcia je niekde nad 200 kusmi na obyvateľa. Slovensko je v produkcii vajec sebestačné, napriek tomu nájdeme na pultoch zahraničné vajcia, dôvod je prostý – cena. Ceny sú z dlhodobého hľadiska u domácich reťazcov vyššie ako pri zahraničných. Priemerné marže v prvých dvoch mesiacoch letného obdobia sa u reťazcov pohybovali na úrovni okolo 60 percent. Podľa Daniela Molnára majú obchodníci nadštandardnú prirážku. Prvovýrobcom by mal od 1. januára 2018 pomôcť 2,5-percentný odvod obratu, ktorý sa má vracať do výroby.  Podľa hydinárov je potrebné nastaviť systém tak, aby odvod naozaj zaplatili obchodné reťazce, nie v konečnom dôsledku výrobcovia.

Jana TOMALOVÁ