Krátke správy zo športu 39. týždeň

Kroták prispel k víťazstvu Kežmarčanov

V sobotu odohralo prvý zápas po ôsmich rokoch seniorské hokejové mužstvo Kežmarku. MHK pôsobí v tretej najvyššej súťaži a na úvod zvíťazilo na ľade rezervného tímu Liptovského Mikuláša 3:5, keď otáčalo výsledok v tretej tretine. Na triumfe sa podieľala aj najväčšia hviezda tímu Arne Kroták, ktorý najskôr pripravil gól do odkrytej brány Teplickému a svojím gólom vyrovnal na 3:3. Zverenci Dušana Hudáka cez víkend cestujú do Trebišova a doma sa predstavia 13. októbra proti Rimavskej Sobote.

Volejbalistky zdolali Prešov

Sezóna sa začala aj volejbalistkám KV MŠK Oktan Kežmarok. V rámci Parfems.sk extraligy dievčatá spod Tatier triumfovali v Prešove 1:3 na sety. „Pred štartom súťaže sme mali len pár spoločných tréningov v kompletnom zložení, čo bolo cítiť najmä v prvom sete. Domáce nás rozobrali a boli lepšie v každej činnosti. Potom sme sa trochu rozpozerali, so šťastím sme získali druhý set, keď rozhodli najmä skúsenosti. Potom sme už mali prevahu,“ povedal pre svf.sk nový tréner Kežmarku Ondrej Spišák.

Prekvapujúco jasný triumf basketbalistiek

Minulý týždeň odštartovala aj basketbalová Extraliga žien a BAM Poprad v sobotu vyhrala v Banskej Bystrici vysoko 37:59. „Na začiatku sme boli trošku nervózne, ale potom sme sa rozbehli. Boli sme lepšie ako v útoku, tak aj v obrane. Často sme ich ubránili na 24 sekúnd alebo museli zakončovať v poslednej sekunde. Čakala som však vyrovnanejší zápas,“ vyjadrila sa trénerka Popradčaniek Tatiana Gallová. BAM-ku teraz čakajú ďalšie tri duely vonku a doma ju uvidíte až 27. októbra proti Košiciam.

Za Tatry sa beží aj so psom

Štrbské Pleso 22. septembra patrilo 5. ročníku Behu za Tatry. Muži absolvovali 7,2 km, ktoré za 30:27 min najrýchlejšie zvládol Martin Benda ml. z Popradu. Druhý skončil Martin Kozma a tretí Marek Malček. Časom 18:37 min medzi ženami triumfovala Kristína Špitková z MŠK Kežmarok pred Danou Faltičkovou a Annou Rindošovou. Samozrejmosťou boli aj detské kategórie, no Beh za Tatry má aj zvláštnu disciplínu. Beh so psom vyhrali Anton Mihál s Rockym a Gabriela Hockicková s Menelluine Indigo.

Wydra obhájil vlaňajšie prvenstvo

V Poprade sa 23. 9. konal 8. ročník Steeple krosu, ktorý je Memoriálom B. Šeligovej. Muži absolvovali 12 km a prvým v cieli bol Poliak Jan Wydra s časom 37:48 min. Eduard Hapak z MarsTeam-u obsadil druhú a Tomáš Kubej z ŠK Muránska Dlhá Lúka tretiu priečku. Ženy bežali 8 km. Časom 40:05 zvíťazila Renáta Grešová z Kompavy pred Štrbankou Ľudmilou Rothovou a Alexandrou Sidor z Popradu. Beh zdravia na 4 km vyhral domáci Peter Babej a súčasťou bolo aj množstvo detských kategórií.