Krátke správy zo športu 40. týždeň

Oravec sa vrátil a strelil víťazný gól

Kežmarskí hokejbalisti v sobotu zdolali doma Petržalku 2:1. Skóre hneď v úvode otvoril Pisarčík, Kurtin síce v druhej tretine odpovedal, ale Bratislavčania už na následný zásah navrátilca Oravca nenašli odpoveď. „Bol to boj do poslednej sekundy ako vždy s Jokeritom. Sú to veľkí chlapi, ale nám stopercentne vyšla taktika. Boris nám veľmi pomohol, ale aj obrancovia výborne bránili,“ povedal tréner Kežmarku Filip Roháčik. V nedeľu sa malo hrať proti LG Bratislava, ale súper do Kežmarku neprišiel.

Kubašská 10° bola opäť desiatkou

V sobotu sa v Spišskom Bystrom uskutočnil 4. ročník bežeckých pretekov Kubašská 10°. Desiatku najrýchlejšie za 39:32 min zvládol Miroslav Lukáč a za ním dobehli Vladimír Majerčák a Jozef Pažitný. Medzi ženami obhájila prvenstvo časom 43:13 min Timea Mihoková. Druhá skončila Renáta Greššová a tretia Lenka Baronová. Na 5 km trati triumfoval Jaroslav Lavrík pred Oliverom Olejníkom a Adamom Riapošom. Domáca Mariana Šebestová vyhrala medzi ženami pred Agátou Hudáčkovou a Ivetou Mihokovou.

Najlepší boli plavci z Ukrajiny

V popradskom Aquacity sa v sobotu za účasti 265 plavcov z 22 klubov z troch krajín, konal 8. ročník Pohára olympijských nádejí. Najviac sa darilo Ukrajincom z Ľvova a Popradčania si vyplávali 5. priečku, o ktorú sa zaslúžili najmä mladší. Troma medailami prispela Sofia Hudžíková, dvoma Filip Janček i Júlia Ivanová. Jedno striebro pridal Tomáš Dzivjak a Michal Suranovský bronzom uzavrel popradskú zbierku na deväť medailí (0-5-4). Najhodnotnejšie výkony podali Agáta Pitoňáková a Jakub Rigda.

Turnaj v karate bol aj pod Tatrami

Aréna Poprad uplynulú sobotu patrila 26. ročníku Popradského pohára v karate, medzi 23 klubmi nemohlo chýbať ani kvarteto z podtatranského regiónu. Popradský Central, ktorý podujatie organizoval, s 20 medailami (5-5-10) nestačil len na víťazných Prešovčanov (7-3-10), ŠKM-KK Stará Ľubovňa taktiež s 20 kovmi (5-4-11) obsadil štvrtú priečku a do top desiatky sa zmestil aj siedmy MŠK KK Kežmarok (3-3-8). Popradskí shihanisti získali len dve medaily (1-1-0) a skončili na 18. mieste.

Ani sneh, ani lyže na slalom nepotrebovali

Poslednú septembrovú sobotu sa v Skicentre Kubašok v Sp. Bystrom konal 5. ročník Slalomu na suchu. Na štart sa napriek veternému a studenému počasiu postavila stovka pretekárov nielen z regiónu. Nezvyčajná súťaž bola zameraná najmä na deti či rodiny, ale v rámci 15 kategórií sa prestavili aj dospelí. Medzi mužmi zvíťazil Ružomberčan Ján Grib a najlepšou ženou bola Naďa Gerberyová z Popradu. Juniorské kategórie ovládli taktiež Popradčania Peter Puchala a Tereza Trgiňová.