Krátke správy zo športu 41. týždeň

Bežkár je aj kvalitným bežcom

V sobotu napísal 34. ročník Memoriál Jozefa Psotku. Bežci štartovali z Tatranskej Lomnice a mohli si vybrať dve trate. Peter Mlynár z Gerlachova zvíťazil po dvoch časovkách na 36-kilometrovej Extreme pred Košičanom M. Lamim a M. Hraškom zo Zornej. Najrýchlejšou ženou bola Monika Hiklová z Malinô Brda. Druhá skončila J. Madajová zo Žiarskej doliny a tretia Z. Páleníková z Dolného Kubína. Kratšiu 19 km dlhú Basic ovládli oddieloví kolegovia z Bežeckého klubu Poprad Pavol Orolin a Timea Mihoková.

Iskra po dvoch kolách vedie tabuľku

Svitskí basketbalisti sa v rámci Eurovia SBL v sobotu prvýkrát predstavili na domácej palubovke a po triumfe v Spišskej Novej Vsi zdolali aj Komárno 84:71. „Tešili sme sa na prvý ligový zápas doma, ktorý sme zvládli vynikajúco. Väčšinu času sme mali hru pod kontrolou a vytvorili sme si slušný náskok, aj keď súper sa stále doťahoval. Spoľahnúť sme sa mohli na solídnu obranu a taktiež sme boli silní na doskoku, čo bolo kľúčové i rozhodujúce,“ hodnotil kormidelník „medveďov“ Michal Madzin.

Kežmarčania musia zlepšiť streľbu

Hokejbalistom MŠK Autostyle Kežmarok úvod extraligovej sezóny nevychádza. Zvíťazili len dvakrát a v sobotu si pripísali štvrtú porážku, keď vo Svidníku napriek gólu Oskara Šľachiča prehrali 4:1. „Zápas bol síce vyrovnaný, ale s jedným gólom sa nedá zvíťaziť ani vonku, ani doma. Zhoreli sme v ofenzíve, pretože hráči, od ktorých očakávame produktivitu, spia. Potom máme aj také výsledky. Chlapci si to musia urovnať v hlavách a zlepšiť prístup k tréningom,“ povedal tréner Kežmarku Filip Roháčik.

Shihanisti ovládli Starú Ľubovňu

Karatisti rozbiehajú slovenskú sezónu v podtatranskom regióne. Po Popradskom pohári sa uplynulú sobotu konal aj 3. ročník Ľubovňa Open Cup-u. Spomedzi 28 klubov dominovali v medailovej štatistike s 18 cennými kovmi popradskí (10-4-4) shihanisti. Šiesty popradský Central (2-3-4) aj siedmy domáci ŠKM-KK Stará Ľubovňa (2-1-6) mali zhodne deväť členov na pódiu a tucet medailí (1-4-7) si vybojovali aj Kežmarčania. Iba jedno prvenstvo ich však odsúva na 13. priečku v poradí klubov.

Hasiči preukázali zdatnosť

V Poprade-Veľkej sa taktiež v sobotu konal 2. ročník súťaže jednotlivcov TFA Železný hasič. Pretekári napodobňujú činnosť hasiča pri skutočnom zásahu. Medzi ženami do 35 zvíťazila Alžbeta Miháliková z Hodruše-Hámrov a prvenstvo nad 35 rokov patrí Daniele Pitoňákovej z L. Tepličky. Františkovi Ridzovňovi z Drábska sa najviac darilo u mužov do 35 rokov a vyhral veterán Ján Šebest z Vikartoviec. Tešili sa aj dorastenci Mário Šajtroch z Hodruše-Hámrov i Štefánia Badovská z Popradu.