Krátke správy zo športu 42. týždeň

Basketbalisti porazili majstra

Svitská Iskra odohrala minulý týždeň dve stretnutia. Do Žiliny v stredu cestovala v pozícii nezdolaného lídra tabuľky, no domáci podali koncentrovaný výkon najmä v defenzíve, Iskre to nepadalo ani z trestných hodov, takže Žilina vyhrala 93:73. Vyrovnanejší zápas sa hral v sobotu vo Svite, kde sa predstavili Levice. V závere za nerozhodného stavu hádzal domáci Avramovič trestné hody, z ktorých jeden premenil, na čo Levičan Alexander nedokázal odpovedať, takže „medvede“ triumfovali 80:79.

Hokejistky prvýkrát prehrali

Po nie úplne suverénnych víťazstvách Popradčaniek vo Zvolene a doma s Košicami, prišiel v sobotu večer pod Tatry Prešov, s ktorým by mali „líšky“ bojovať o titul. Hostky sa v prvej tretine presadili dvakrát, no Popradčanky nedokázali prekonať Štofankovú, takže prehrali 0:2. „Dievčatá s favoritom súťaže odohrali vyrovnaný zápas. Bol to viac bojovný, ako pekný hokej. Vytvorili sme si dostatok gólových šancí, no v tejto sezóne nás trápi ich premieňanie,“ vyjadril sa tréner Popradu Ivan Bednár.

Najrýchlejším „Goralom“ je Poliak

Uplynulú sobotu sa v Spišskej Belej konal aj 2. ročník Goral Run-u. Na polmaratónskej trati na 21 km zvíťazil 1.15:17 h Poliak Jan Wydra pred Marcelom Hanečákom zo Starej Ľubovne a Štrbanom Tomášom Gemzom. Zo žien do cieľa najrýchlejšie dobehla za 1.32:24 h Erika Ondrijová z Vyšnej Šebastovej. Goralskú desiatku ovládli Popradčan Jozef Dubašák a Timea Mihoková z Batizoviec. Desiatku absolvovali aj nordic walkeri, z ktorých boli najlepší Staroľubovňan Viktor Lapšanský a Štrbanka Mária Novotná.

Súčasťou MFHF bol aj bouldering

Medzinárodný festival horských filmov v Poprade nie je iba o filmoch, ale 13. októbra sa na Námestí sv. Egídia konal aj Festival Cup, ktorý patrí do Slovenského pohára v lezení dospelých a mládeže. Súťaže sa zúčastnilo 38 pretekárov. Medzi mužmi dominoval Banskobystričan Jakub Švub, druhý skončil Štefan Bednár z Kežmarku a tretí Pezinčan Matúš Válek. V kategórii žien triumfovala víťazka U18 Bratislavčanka Vanda Michalková pred víťazkou U16 Katkou Válekovou z Pezinka a Lujzou Michalkovou.

Kráľovná Tatier vyhrala aj v Taliansku

Svetová skyrunningová séria vyvrcholila 13. októbra v talianskom Limone. Na podujatí Limone Extreme sa zišla tisícka účastníkov z 35 krajín vrátane hviezd ako K. Jornet či A. Krupicka. Pretekalo sa na vertikálnom kilometri, skyrace na 29 km a miniskyrace na 10 km s prevýšením 790 m, ktorý si vybrala aj členka CMP/sportatry.sk Patrícia Puklová. Tatranka žijúca v Brne trať zvládla za 1.07:11 h a medzi ženami triumfovala pred Taliankou Giuliou Portaluri a Nemkou Sarah Völker.