Krátke správy zo športu 43. týždeň

Levočania súperov porazili

Minulý týždeň sa v oktagone predviedli dvaja zápasníci v zmiešaných bojových umeniach z Pit Gym Levoča. Piatkový duel Miroslava Holuba na košickom East Pro Fight – Fusion FN 21 s 13-násobným majstrom Slovenska v boxe Michalom Zátorským sa skončil už v prvom kole. Holub úspešne nasadil gilotínu a Zátorský sa musel vzdať. V rovnaký deň sa konalo aj podujatie Night of Champions 5. V Trnave sa predstavil aj Leonard Spišský, ktorý taktiež uspel, no Matúša Šutku zdolal až po verdikte rozhodcov.

Volejbalistky imperatív naplnili

KV MŠK Oktan Kežmarok síce na úvod extraligovej sezóny zdolal Prešov, ale prišli aj tri porážky. V sobotu však doma zvíťazil nad poslednou Trnavou 3:0. „Všetko sme podriadili tomu, aby sme konečne vyhrali. Body sme potrebovali získať povinne. Zápas nebol krásny, ale účelový. V prvom sete sme sa ťahali do stavu 32 a bolo to nervózne. Trnava má skúsené hráčky, ktoré vyrukovali s tvrdým útokom. Nás podržal servis a s 18 bodmi aj nestarnúca Jakušová,“ hodnotil tréner Kežmarku Ondrej Spišák.

Oravec s Pospíšilom reprezentovali

Hokejbalová extraliga mala cez víkend prvú prestávku, ktorá padla trápiacemu sa MŠK Autostyle Kežmarok, ktorý v ôsmich zápasoch zvíťazil len dvakrát, vhod. Napriek predposlednej priečke v tabuľke však kvalitu v kádri reprezentačný tréner Dušan Danko vidí. Na dvojzápas proti Českej republike v Žiline totiž povolal Borisa Oravca i Tomáša Pospíšila. Slováci oba duely prehrali 2:3, pričom v nedeľu to bolo až po samostatných nájazdoch. Ani jeden z kežmarského dua sa bodovo nepresadil.

Mlynárovi sa darí aj bez lyží

V sobotu si prišli na svoje aj krosoví vytrvalci na 4. ročníku Behu hrebeňom Čergova. Štartovalo sa v Kyjove a po 31 km s prevýšením 1 372 m po lesnom turistickom chodníku ako prvý dobehol do Sedla Besná za 2.23:52 h už bývalý reprezentant v behu na lyžiach Peter Mlynár z Gerlachova. Druhý skončil triatlonista Boris Obergries z Banskej Bystrice a tretí Košičan Michal Lami. Najrýchejšou ženou bola s časom 3.24:16 h Michalovčanka Alena Farkašová pred Tonkou Košuškovou a Zuzanou Palúchovou.

Žampovcom zrušili preteky

Svetový pohár v alpskom lyžovaní mal odštartovať uplynulý víkend obrovským slalomom mužov i žien na ľadovci Rettenbach v rakúskom Söldene. Počasie sa však pokazilo a už v sobotu museli ženám skrátiť trať. Cez noc sa však k silnému vetru a zlej viditeľnosti pridalo až pol metra nového snehu, takže organizátori nemohli v nedeľu mužov pustiť na trať. Tatranskí bratia Adam a Andreas Žampovci si teraz spolu s konkurentmi musia počkať do 18. novembra na slalom vo fínskom Levi.