Nové PN: Začína sviatok horských filmov, vo Vrbove sa deti konečne dočkajú telocvične

V Podtatranských novinách č. 41, ktoré sú v predaji od utorka 9. októbra, sa dočítate viac aj o týchto témach:

V stredu sa v Poprade začína 26. ročník Medzinárodného festivalu horských filmov. Organizátori pripravili pre divákov 57 súťažných filmov, štyri besedy, dve výstavy a niekoľko ďalších zaujímavostí. Držiteľa Grand Prix spoznáme v nedeľu.

 

 

Kežmarská spoločnosť Hydina Holding investovala v uplynulých rokoch milióny do modernizácie chovu nosníc. Firma rozšírila výrobu a prijala nových ľudí.

 

Potápači v rámci akcie Čisté vody okrem tatranských plies tohto roku upratovali aj bývalý kameňolom v Poprade-Kvetnici. Aký odpad vylovili a kde ho bolo najviac sa dočítate v najnovšom čísle Podtatranských novín.

 

Potápači počas akcie Čisté vody prvýkrát upratovali aj lom v Poprade-Kvetnici. Snímka: rov

 

Pod Tatrami sa začali opravovať viaceré regionálne cesty. Verejnosť už dlhšie čaká na rekonštrukciu hlavnej cesty spájajúcej Poprad so Starým Smokovcom.

 

Po takmer polroku prác začali popradskí rybári s napúšťaním veľkej Vodnej nádrže Grébpark. Do zrekonštruovaného rybníka už preniesli aj časť rýb, ďalšie tu ešte pribudnú.

 

Žiaci základnej školy vo Vrbove sa konečne dočkajú telocvične Po 60-tich rokoch sa tak konečne budú môcť naplno venovať viacerým druhom športu.

 

Nová telocvičňa vo Vrbove. Snímka: Obec Vrbov

 

Spoločnosť Tatry Mountain Resorts plánuje v Tatranskej Lomnici vybudovať ďalšiu zjazdovku a lanovku. Oproti pôvodným zámerom chce zmeniť technológiu lanovky a upraviť časť plánovanej zjazdovky.

 

Naopak, visutá lanovka zo Skalnatého plesa na Lomnický štít zaujala nielen odborníkov, ale aj laickú verejnosť. V česko-slovenskom hlasovaní o naj stavbu z nášho regiónu zaujala najviac.

 

KULTÚRA:

 

Minulý týždeň predstavil v popradskej Christianii svoju knihu Slon na Zemplíne novinár a fotograf Andrej Bán. Boli sme pri tom.

 

Novinár a fotograf Andrej Bán (vľavo) predstavuje svoju knihu Slon na Zemplíne a moderátor diskusie Samuel Marec. Snímka: gro

 

ŠPORT:

 

Popradskí futbalisti si napravili chuť proti Trebišovu. Tento týždeň ich okrem ligového zápasu čakajú aj pohárové povinnosti.

 

Popradskí futbalisti nedali Trebišovu ani najmenšiu šancu. Snímka: rov

 

Novú sezónu už začali aj svitskí basketbalisti. Prinášame vám rozhovor s trénerom BK Iskra Svit Michalom Madzinom.

 

Domácu neporaziteľnosť v aktuálnej sezóne potvrdili popradskí hokejisti v zápase proti Liptovskému Mikulášu. Tento týždeň ich čaká porcia troch súťažných zápasov.

 

Poprad – Liptovský Mikuláš. Snímka: mik

 

PUBLICISTIKA:

 

V aktuálnom čísle vám prinášame aj vyhodnotenie nášho letného seriálu o dievčenských partách. Výstavu tých najzaujímavejších z nášho regiónu si môžete pozrieť aj v Tatranskej galérii.

 

Parta z Vikartoviec. Snímka: LSZ Photography, www.party21art.com

 

Nechýbajú naše tradičné rubriky:

Týždeň pod Tatrami pred sto rokmi

 

Od vzniku Česko-Slovenska rok po roku

 

Historický kalendár