Pohronie bolo nad sily Popradu

Netradične v piatok odohrali futbalisti ďalší zápas II. ligy.

Ilustračná snímka: archív PN

V 11. kole sa predstavili v Žiari nad Hronom, ktorý bol na treťom mieste priebežnej tabuľky. V prípade výhry sa mohol Poprad priblížiť k piatemu miestu. FK Pohronie ťahalo sériu desiatich zápasov bez prehry, keď v tejto sezóne ešte neprehralo. Stretnutie v Žiari Podtatranci začali katastrofálne. Hneď z úvodného útoku sa domáci vyrútili na bránu hostí po pravom krídle a po dorážke už v prvej minúte zásluhou Paraja otvorili skóre. Otrasení Popradčania prenechali aj v ďalších minútach aktivitu domácim a Malec sa mal čo obracať v bráne. Na konci úvodnej štvrťhodiny boli síce bielo-modrí blízko k vyrovnaniu, avšak hlavička Horvátha skončila na pravej žrdi domácej svätyne. Opäť platilo staré známe nedáš-dostaneš a už v 21. minúte zvýšili domáci svoje vedenie na rozdiel dvoch gólov, keď sa presadil krížnou strelou Pelegríni. V 41. minúte sa mohol Poprad dostať späť do zápasu, keď sa po prečíslení ocitol vo vyloženej gólovej príležitosti Zošák, no jeho strelu do stredu brány domáci brankár Jenčo zlikvidoval.
Do druhého polčasu nastúpili Popradčania už aj s Kukoľom. Bol to práve spomínaný hráč, ktorý v 51. minúte trafil exportne pod brvno a znížil. Podtatranci v druhom polčase hrali dobre a na bránu Pohronia sa valila jedna akcia za druhou. Šance na vyrovnanie mali Šesták, Zošák i Kica, no i napriek enormnému úsiliu sa už zverencom Mareka Petruša streliť vytúžený gól nepodarilo. Pohronie si tak výhrou 2:1 nad Popradom predĺžilo sériu neporaziteľnosti už na 11 zápasov.
„Myslím si, že sme videli dobrú reklamu na druholigový futbal. Domáci boli lepší v prvom polčase. Zaspali sme úvod stretnutia, keď sme hneď z prvej akcie inkasovali zbytočný gól. Z toho sme sa nespamätali a domáci nám pridali druhý gól. Škoda, že sme v prvom polčase nedali kontaktný gól Zošákom z našej najväčšej šance. Druhý polčas sme hrali tak, ako by som si predstavoval. Bola radosť sa na nich pozerať, žiaľ, už bolo neskoro. Myslím si, že tomuto kvalitnému zápasu by viac pasovala remíza,“ povedal pre klubový portál fkpoprad.sk tréner Marek Petruš.
Už tento piatok o 17.00 h privítajú Popradčania na domácom ihrisku Trebišov.

(rov)