Popradčania nasúkali Trebišovu päť kúskov

Dva zápasy futbalovej II. ligy sa hrali netradične už v piatok.

Domáci nedali Trebišovu ani najmenšiu šancu. (Snímka: rov)

Jedným z nich bola konfrontácia pod Tatrami, kde „orli“ privítali futbalistov z Trebišova, ktorému v tabuľke patrila až 13. priečka. Popradčania potrebujú skresávať bodové manko na popredné tímy, takže zaváhanie si nemohli dovoliť. Rola favorita nebola len papierová, ale odzrkadľovalo ju najmä dianie na ihrisku, keďže sa prakticky celý zápas hralo len na jednu bránu. Prvým gólom v Giertlovej sieti skončila pekná kombinačná akcia s dlhšími prihrávkami, ktorú sa pokúsil odvrátiť Vojtovič. Loptu však poslal priamo na Zošákovu nohu a pohotová obaľovačka ľavačkou zapadla k žrdi. Vzápätí sa akcia zrodila na ľavej strane, kde Streňo prihral do šestnástky Jančovi, ten si loptu nadvihol a okamžite poslal za chrbát Giertla. Trebišovský gólman mal čo robiť, aby sa debakel nezrodil už v prvom polčase, ale s výbornými pokusmi  Šestáka i Janča si poradil. Keď však tesne pred hvizdom Zošák vysunul do úniku Šestáka, bývalý kanonier reprezentácie zvýšil už na rozdiel triedy.

Niektoré situácie komplikovalo aj nepríjemné slnko. (Snímka: rov)

Na ofenzívnom prejave domácich sa nič nezmenilo ani po prestávke. Šesták ukázal svoj prehľad, keď si všimol, že Jovanović bráni Streňa len tieňovo, poslal mu loptu na päťku, z čoho Streňo nemohol nedať. Gól na konečných 5:0 si pripísal aj striedajúci Zekucia, no išlo len o prízemnú prihrávku do ohňa, ktorú si zrazil do brány Giertl. „Počas celého zápasu sme jasne dominovali. Výsledok zodpovedá dianiu na ihrisku. Bolo tam viacero dobrých výkonov i pekných kombinácií. Okrem gólov sme mali aj niekoľko nevyužitých šancí. Hráči správne a dobre pristúpili k zápasu. Stretnutie si užívali a predviedli nadpriemerný výkon,“ hodnotil pre fkpoprad.sk kormidelník domácich Marek Petruš a doplnil ho Štefan Zošák: „Od začiatku do konca to bol perfektný výkon. Dali sme päť gólov, z toho tri v prvom polčase, takže cieľ sme splnili. Dôležité bolo, že sme rýchlo skórovali a súper musel trochu viac otvoriť hru. Mali tam pasáž, keď viac držali loptu, ale vážnu šancu si nevytvorili. Víťazstvo venujeme k narodeninám nášmu trénerovi a masérovi, ktorý nám po zápase pripravil hostinu.“

Popradskí futbalisti už v stredu hrajú v Kalši šestnásťfinále Slovnaft Cup-u a v rámci II. ligy privítajú v NTC Liptovský Mikuláš netradične v nedeľu predpoludním.