Správy z kultúry: V Levoči otvorili špeciálnu výstavu, do Popradu sa vráti madona

Kežmarok bude v Tieni jaguára

Filmový klub Iskra prináša dokument Pavla Barabáša o ceste štyroch priateľov cez neznámu džungľu v Južnej Amerike, počas ktorej narazili na prírodných indiánov. Tí ich prijali do svojej osady, vďaka čomu mohli zachytiť ich život a spoznať spirituálne prepojenie s prírodou. Tieň jaguára zobrazuje aj prechod priateľov cez pohorie Sierra Maigualida, ktoré okrem indiánov ešte nik neprešiel. Snímku uvidíte v pondelok 5. novembra o 19.00 h. Vstupné je 4,50 eura, členovia klubu zaplatia 3 eurá.

Nový dokument Tieň jaguára od Pavla Barabáša zachytáva prírodných indiánov. Zdroj snímky: oficiálna webová stránka Filmového klubu Iskra Kežmarok

Strašidelné prehliadky v Hniezdnom

V Hniezdom od tohto piatka do nedele zažijete strašidelné prehliadky spojené s príbehmi o liehovarníctve a čarodejniciach. K dispozícii bude i detská zóna s divadelným predstavením, maľovanie na tvár či výroba vlastnej čokolády. Vstupy na prehliadky budú od 16.00 h a do detskej zóny sa dostanete od 13.30 h. Prehliadky vás budú stáť 7 eur, deti budú potrebovať 4 eurá. Dozor v detskej zóne bude zdarma, vstup detí bude za 4 eurá. Vstupenky rezervujete na 052/42 636 35 alebo info@nestville.sk.

Ožíva výrobné družstvo Obzor

Od minulého štvrtka si môžete pozrieť v Múzeu špeciálneho školstva v Levoči výstavu o zaniknutom výrobnom družstve Obzor. Expozícia poukazuje na vznik, vývoj, fungovanie aj zánik družstva, ktoré zamestnávalo nevidiacich a slabozrakých obyvateľov regiónu. Nájdete tam napríklad produkty z košikárskej, čalúnnickej i kefárskej dielne družstva. Zvukový sprievodca zoznámi s výstavou do 15. februára aj nevidiacich návštevníkov. Za vstupné 2 eurá môžete prísť počas pracovných dní od 8.00 do 14.30 h.

Na kúpalisku bude Halloween

Aquacity Poprad si pre vašu rodinu v tento piatok a sobotu od 14.00 do 17.00 h pripravilo detskú halloweensku olympiádu, nasledovať bude halloweensky kvíz, ktorý o 17.30 vystrieda minidiskotéka so strašidlami. O 18.00 h si skrotíte svoj hlad, aby ste mohli o 19.00 súťažiť vo vyrezávaní tekvíc a o 20.00 h vás čaká v oba dni vodný aerobic a výučba tanca Thriller. Program bude k dispozícii aj v nedeľu od 13.30 do 16.00 h pričom sa môžete tešiť na aerobic, minidiskotéku či vyrezávanie tekvíc.

Obraz madony sa vracia do Popradu

Madonu s anjelmi z Popradu namaľoval pomocou tempery neznámy maliar v roku 1484. Pôvodne bola umiestnená v popradskom Kostole svätého Egídia, v súčasnosti je vo vlastníctve Slovenskej národnej galérie Bratislava. Tatranská galéria v Poprade a Prešovský samosprávny kraj vás budúci utorok 6. novembra o 11.00 h pozývajú na vernisáž výstavy diela, ktoré sa po desaťročiach vráti do Popradu. Výstavu môžete navštíviť do 31. decembra.