Basketbalisti si poradili s Prievidzou i Lučencom a patria k ligovej špičke

V stretnutí 8. kola Eurovia SBL privítala svitská Iskra Prievidzu a cez víkend „medvede“ cestovali k nováčkovi do Lučenca.

Guillory bráni Glasgowa. (Snímka: Daniel Faix)

Stredajší duel susedov v tabuľke začali lepšie Sviťania, ktorí sa vďaka dôraznej hre usilovali dostať do bodového trháku. Statočne hrajúci hostia však potvrdili, že pod Tatry neprišli predať svoju kožu lacno a umným bránením držali v prvých dvoch štvrtinách s Iskrou krok.

Rozhodli v druhej polovici zápasu

Obojstranne vyrovnaný zápas s rýchlym tempom najmä v prvom polčase nadchol aj fanúšikov, no komu sa po prestávke podarí nahnúť misky váh na svoju stranu, ostávalo stále otvorené. Do druhej polovice vstúpili domáci s ešte väčšou energiou a túžbou po zisku skalpu, čomu podriadili aj svoj tímový výkon. Ten sa z minúty na minútu, čoraz viditeľnejšie prejavoval aj na vytvorení bezpečného bodového náskoku, na ktorý v zostávajúcich fázach duelu nenašli hostia z Previdze žiadnu protizbraň. Posledná štvrtina merania síl, v ktorej už v istej miere bolo o víťazstve Podtatrancov prakticky rozhodnuté domáci okulahodiacou hrou roztlieskali svojich fanúšikov a zaslúženým víťazstvom 79:62 (40:39) potvrdili excelentný výkon a dominanciu na vlastnej palubovke.

Körner v súboji s Avramovičom. (Snímka: Daniel Faix)

Tréner Madzin je nadšený z výkonu

„S predvedeným výkonom mojich chlapcov môžem byť určite nadšený, pretože zisk tohto víťazstva sa nám ráta až dvojnásobne. Uvedomovali sme si silu nášho súpera, ktorý patrí medzi top tímy celej extraligy, čo jasne potvrdzuje takmer v každom kole. Tento fakt preukázali v niektorých fázach aj v tomto súboji a môžem potvrdiť, že tieto chvíle nám robili aj určité starosti. S tými sme si našťastie dokázali výborným spôsobom poradiť tak, aby si cenný triumf, o ktorom sme rozhodli hlavne po prestávke nenechali ujsť,“ hodnotil kormidelník Svitu Michal Madzin.

V sobotňajšom stretnutí 9. kola extraligy Svit zvíťazil na palubovke Lučenca tesne 88:92 (47:44) a posunul sa na priebežné tretie miesto tabuľky za Interom Bratislava a Levickými Patriotmi.

Marián DIC