Etikety z alkoholu a piva sa dostali do knihy

Uplynulý týždeň uviedli v Minipivovare Tatras v Poprade novú knihu s názvom Etikety zo Spišskej Belej a Popradu.

Etikety zo Spišskej Belej a Popradu. Snímka: archív PN

Autormi publikácie sú Milan Vdovjak a Tamara Čarnogurská. „Pod názvom knihy si môžeme predstaviť témy ako alkohol, pivo a cigarety. Sú tam etikety alkoholu rodiny Kleinberger, ktorá v Spišskej Belej založila liehovar a vyrábala stovky druhov likérov. Sú tam etikety popradského pivovaru i spišskobelianskeho pivovaru Reich. Jediné, čo bolo iba v Spišskej Belej, bola výroba cigariet,“ uviedol autor Milan Vdovjak. Kniha vznikla po približne šiestich rokoch prác.

Borovička vznikla v Spišskej Belej

Všetko, čo sa Milanovi Vdovjakovi podarilo zozbierať, sa nachádza v knihe. Nie všetky etikety vlastní autor. „Bolo potrebné prejsť múzeá, archívy, vyzvali sme aj obyvateľov Spišskej Belej. Takýmto spôsobom sa vytvorila až virtuálna zbierka. Nevlastním všetky etikety, ktoré sú uverejnené v knihe. Niektoré sú zapožičané, pretože ľudia si ich chránia, je to pre nich spomienka na minulosť,“ dodal Milan Vdovjak. Etikety sú doplnené textami, ktorými vysvetľuje pôvod jednotlivých druhov alkoholu, ale sú tam i rôzne zaujímavosti vzťahujúce sa ku konkrétnemu produktu. Nechýbajú ani zaujímavé výroky o alkohole, pive či cigaretách. Bonusom v knihe sú historické platidlá, ktorými sa za tieto výrobky platilo na území Spiša, ale i reprodukcie starých máp regiónu.
V knihe sa záujemca dozvie aj o pôvode Spišskej borovičky. Podľa Milana Vdovjaka sa Spišská borovička „narodila“ v Spišskej Belej. Prvým známym výrobcom borovičky z územia Slovenska bol podľa neho Sebastián Lam zo Spišskej Belej, ktorý borievku pálil už v roku 1432. „Žiadna trenčianska či ľubovnianska borovička. Dokonca ani Holandsko. Tam sa zrodil gin. Je to obdoba borovičky, ale je to čosi iné. Borovička sa zrodila v Spišskej Belej,“ uviedol autor. Publikácia Etikety zo Spišskej Belej a Popradu bude stáť 20 eur a bude sa dať kúpiť okrem predajne v Minipivovare Tatras aj v kníhkupectvách Christiania v Poprade a Alter ego v Kežmarku.

Pripravuje knihu od Samuela Webera

Prepojenie Spišskej Belej a Popradu nie je podľa autora náhodné. Prvým spojivom je rodina Kleinberger, ktorá založila v Spišskej Belej v roku 1875 liehovar. Firma expandovala a neskôr kúpila v Poprade konzerváreň, kde preniesli aj výrobu destilátov. Nástupcom konzervárne je súčasný Tatrakon. Ďalšie prepojenie je v prípade piva. Popradský pivovar v roku 1941 kúpil posledný z trojice spišskobelianskych pivovarov – pivovar Reich. Hoci v kúpnej zmluve bolo uvedené, že Reich už nikdy nebude vyrábať pivo, nasledujúce tri roky popradský pivovar varil pivo aj v Spišskej Belej.
Ďalším prepojením Popradu a Spišskej Belej je podľa Milana Vdovjaka osoba evanjelického kňaza a historika Samuela Webera. Rodák z Popradu prežil celý aktívny život v Spišskej Belej. Jednej z najvýznamnejších osobností Spišskej Belej chce Milan Vdovjak vzdať hold aj iným spôsobom. Už štyri roky pracuje na preklade dejín Spišskej Belej od Samuela Webera. Okrem samotného prekladu bude kniha obsahovať aj doplnky, ktoré budú objasňovať a dávať na správnu mieru údaje, ktoré Samuel Weber nemohol vo svojej dobe vedieť.

Rastislav OVŠONKA

Etikety zo Spišskej Belej a Popradu. Snímka: archív PN