Krátke správy zo športu 44. týždeň

Hokejistky absolvovali dva zápasy

Popradské líšky minulý týždeň uzavreli prvú polovicu Extraligy žien, keď vo štvrtok v Martine triumfovali 0:6 a v sobotu doma porazili Zvolen 2:0. Oba zápasy mali dobrý rytmus, zverenkyne Ivana Bednára plnili pokyny, vyšli im aj nacvičené presilovky, ale opäť škrípala efektivita. Drvivú väčšinu družstva tvoria reprezentantky, ktoré teraz poputujú do národných tímov Slovenska a Poľska. Slovenské seniorky čaká turnaj v Budapešti, juniorky idú do Nemecka a Bednár cestuje s Poľkami do Lotyšska.

Rozhodla až posledná sekunda

V rámci sobotného 7. kola Eurovia SBL nevyšla svitským basketbalistom v dôležitom súboji v Handlovej koncovka. Do štvrtej štvrtiny síce vstupovali v dvojbodovom vedení, ale „baníci“ ihneď výsledok otáčali. V záverečnej minúte síce veľkú taktickú chybu Galatu, ktorý zbytočne fauloval, napravila trojka Avramoviča. Potom domáci Tešač úspešnými trestnými hodmi prinútil Iskru strieľať trojku. Avramovič a po doskoku Davisa ani Baldovský zároveň s klaksónom netrafili, takže Handlová zvíťazila 70:67.

Drahovský si v Poprade zastrieľal

Úvod uplynulého týždňa patril futsalu. Do Arény Poprad totiž zavítala seniorská reprezentácia mužov, ktorá si na prípravný dvojzápas pozvala Litvu. Futsalisti pod Tatry prišli už v sobotu, okrem Arény trénovali aj v Matejovciach. V pondelok strelil jeden gól Dóša a Drahovský zaznamenal hetrik, takže Slováci triumfovali 4:1 (2:0). Nedeľná odveta bola ešte suverénnejšia. Drahovský hetrik zopakoval, k strelcom sa zapísali aj Čeřovský, Marušinec i Greško, takže domáci zvíťazili 6:0 (1:0).

Hokejista tragicky zahynul

V stredu obletela slovenské médiá smutná správa z Francúzska. Hokejový svet navždy opustil 25-ročný rodák z Kežmarku Dávid Gaborčík. Popradský odchovanec sa v roku 2016 rozhodol okúsiť legionársky chlebíček v Anglicku. Uplynulý ročník strávil v druhej najvyššej francúzskej súťaži v Les Corsaires de Dunkerque, kde začal aj aktuálnu sezónu. Príčinou smrti by mala byť autonehoda a vnútorným zraneniam mal podľahnúť v nemocnici. Gaborčík odohral v seniorskom tíme HK Poprad 147 zápasov.

Pod Tatrami dominovali Košičanky

Športový klub športovej gymnastiky GY-TA Poprad 27. októbra usporiadal 2. kolo Slovenského pohára „C“. Domáce družstvo obsadilo 6. miesto spomedzi 13. klubov. Kategórie najmladších, mladších i starších žiačok suverénne ovládli pretekárky z Gymnastik Košice, ktoré na stupne víťaziek ďalších nepustili. V riedko obsadených kategóriách junioriek a žien nemali zastúpenie. Medzi juniorkami sa podarilo zvíťaziť domácej Lucii Liškovej a GY-TA do súťaže žien nenasadila nikoho.