Krátke správy zo športu 45. týždeň

„Kamzíkov“ opustil Lukáš Kozák

Hokejová Tipsort Liga mala minulý týždeň prestávku, počas ktorej sa pozmenil káder HK Poprad. Obranca Lukáš Kozák, ktorý za Poprad odohral 21 zápasov, prestúpil do Karlových Varov, kde pôsobia aj popradskí odchovanci Lapšanský s Grígerom. Duo „kamzíkov“ Dávid Bondra a Patrik Svitana aj reprezentovalo na Nemeckom pohári v Krefelde. Slováci po porážkach so Švajčiarmi 2:3, olympijským tímom Ruska 1:2 a triumfe nad Nemcami 2:0, obsadili tretiu priečku. Dávid Bondra proti Švajčiarsku aj skóroval.

Popradčanky posilnila Slovinka

V sobotu bolo na programe 7. kolo extraligy basketbalistiek. BAM Poprad doma porazila bratislavský Slovan 77:58. „Začína sa prejavovať to, čo robíme na tréningoch. Zahrali si všetky dievčatá, ktoré sa už lepšie vidia a lepšie riešia situácie. Začíname hrať agresívne a rýchlo,“ vyjadrila sa spokojná trénerka Popradu Tatiana Gallová. Po zranení už nastúpila aj líderka Dominika Rusiňáková a prvé minúty v popradskom drese absolvovala aj najnovšia posila – slovinská pivotka Teja Goršič.

Veľmi tesná porážka Kežmarčaniek

Volejbaloví priaznivci sa v Kežmarku v sobotu zdržali až dve hodiny, pretože zápas KV MŠK Oktan Kežmarok proti UKF Nitra a ukončil až v tajbrejku. Domáce dokázali síce vyrovnať zo stavu 0:2 na sety, no v tom poslednom prehrali o dva body. „Dva sety sme sa nevedeli dostať do správneho rytmu, kde sme mali problémy na útoku a na prihrávke. Po zmene v zostave sme ukázali, že volejbal hrať vieme, ale, bohužiaľ, v tajbrejku nám to nevyšlo,“ povedal pre svf.sk tréner Kežmarčaniek Ondrej Spišák.

Shihanisti úradovali na Orave

Na 21. ročníku Trstenského pohára v karate sa v sobotu predstavili aj dva kluby spod Tatier. Vynikajúco si počínal najmä popradský Shihan, ktorého členovia získali až 23 medailí (11-4-8). Shihanisti obsadili druhú priečku za Žiarom nad Hronom. Víťazstvami ich potiahli sestry Klempové, Tadeáš Krakovský, Veronika Jalowiczorová, Adam Chudík, Karolína Bartková, Marek Hrebenár i Michal Marton. Najlepšiu desiatku uzatvára ŠKM-KK Stará Ľubovňa, ktorý bral 15 pódiových umiestnení (3-3-9).

Potocká vylovila tri medaily

Začiatkom novembra sa slovenská plavecká špička stretla na Slovakia Swimming Cup-e. Osmička juniorov z KP Aquacity Poprad zaplávala 38 osobných rekordov. Padlo aj osem najlepších časov klubu, ktoré trikrát prekonal Marek Koreň a päťkrát Tamara Potocká. Podtatranci získali aj päť medailí. Tamara Potocká na 100 m polohové preteky vyhrala a pridala dve druhé priečky, Natália Králová má striebro a bronz pridala chlapčenská štafeta na 4 x 100 m polohové preteky.