Krátke správy zo športu 46. týždeň

Slováci s Glevaňákom skončili tretí

V júni bude Slovensko hostiť v Košiciach Majstrovstvá sveta v hokejbale, ktorým uplynulý týždeň predchádzal bratislavský svetový šampionát v zmenšenej verzii tohto športu. Hralo sa systémom troch proti trom plus gólmani. Slovensko nakoniec získalo bronz a v zostave malo kežmarského brankára, ktorý sa stal aj najlepším hráčom zápasu o tretie miesto proti Veľkej Británii. Milan Glevaňák už však v Kežmarku nepôsobí a venuje sa in-line hokeju vo Francúzsku, kde zároveň trénuje aj deti.

Adam Žampa dostal vo Fínsku „špicar“

Svetový pohár mal alpským lyžiarom odštartovať ešte v októbri, no preteky v Rakúsku zrušili pre nepriazeň počasia. Muži tak mali premiéru uplynulú nedeľu, keď bol vo fínskom Levi na programe slalom. Svoju najsilnejšiu disciplínu si nemohol nechať ujsť ani 28-ročný Adam Žampa. Tatranec však na trati dlho nepobudol. V úvodnej pasáži prvého kola dostal „špicar“ a preteky nedokončil. Zjazdári sa presúvajú za oceán, kde ich čakajú najmä rýchlostné disciplíny v Kanade i USA, kde bude aj „obrák“.

Kežmarčania druhýkrát zvíťazili

Podtatranskému nováčikovi hokejovej 2. ligy – sk. B východ sa výsledkovo nedarí. Pri debute síce triumfoval, no na ďalšie víťazstvo si musel počkať až do 8. kola. Kežmarok aj bez štyroch zranených hráčov vrátane Krotáka v sobotu doma porazil rezervu L. Mikuláša 3:2 pp. „Mali sme veľmi zlý začiatok, keď sme pykali za dve hrubé chyby. Chlapci sa však začali snažiť, korčuľovali, napádali a prevzali iniciatívu. Vyrovnali sme a v predĺžení rozhodol Polaček,“ hodnotil tréner MHK Dušan Hudák.

V Rakúsku mali slovenský šampionát

Slovenské sánkovanie je späté s Tatrami, takže 11. novembra nebola núdza o medaily na majstrovstvách Slovenska v rakúskom Iglse. Ďalší titul pridal do zbierky Jozef Ninis z Tatranskej Štrby, druhý skončil Jakub Šimoňák z Tatranských Matliarov a tretí Marek Solčanský z Tatranskej Lomnice. Ženské zlato si vybojovala Katarína Šimoňáková z Tatranských Matliarov. V dvojiciach sa spolu s Matejom Zmijom tešil Tomáš Vaverčák z Dolného Smokovca odkiaľ pochádza aj šampión starších juniorov Jozef Hušla.

Dva duely futbalových reprezentácií

Počas novembra pod Tatry zavítali hneď dve mládežnícke futbalové reprezentácie. Dievčatá do 15 rokov mali na programe priateľský dvojzápas proti Poľsku a prvý z nich sa hral 9. novembra. Mladé Slovenky však na umelej tráve NTC v Tatranskej Lomnici prehrali 0:3. Uplynulý štvrtok sa už hralo pred 120 divákmi v NTC Poprad, kde chlapčenská „sedemnástka“ gólmi Gomolu a Saboa porazila rovesníkov z Maďarska 2:1. Priestor dostali najmä členovia širších kádrov.