Krátke správy zo športu 47. týždeň

„Medvede“ patria k elite súťaže

Basketbalistom Svitu sa v Eurovia SBL darí, čo potvrdili aj minulý týždeň, keď zdolali dvoch kvalitných súperov. V stredu v Komárne síce prvú štvrtinu prehrali o osem bodov, ale postupne najmä v druhom polčase vývoj vďaka fyzickejšej hre, útočným doskokom, súbojom jeden na jedného a, samozrejme, dobrej streľbe vrátane 30 bodov Avramoviča, otočili na 76:83. V sobotu doma proti Žiline to bola jasná jazda už od začiatku. Energický výkon a výborná tímová obrana sa podpísali pod triumf 94:72.

Popradčanky vyhrali len tretíkrát

Omladený káder basketbalistiek si stále hľadá miesto v pozmenenom pelotóne Extraligy žien. BAM-ka zdolala v 1. kole Banskú Bystricu a do domácej odvety v sobotu vstupovala povzbudená triumfom nad Slovanom. Domáce sa však po reprezentačnej prestávke ťažšie rozbiehali v obrane i útoku. Bystričanky ich zaskočili tvrdou hrou, no v druhom polčase im odišla streľba, čo Popradčanky využili na obrat. Keď ich Havranová potiahla 16 bodmi a Filičková pridala k 9 bodom aj 10 doskokov, zvíťazili 55:40.

Medaily lovilo trio dievčat

Devätnástka žiakov z KP Aquacity Poprad sa uprostred novembra predstavila na 11. ročníku Plaveckých pretekov v Spišskej Novej Vsi v rámci 4. kola východoslovenskej časti Slovenského pohára. Sofia Hudžíková skončila dvakrát tretia a na 100 metrov prsia druhá. Rovnakú zbierku si odniesla aj Júlia Ivanová, ktorá striebro získala na 100 metrov voľným spôsobom. Mia Korál k druhej priečke na 50 metrov motýlik pridala ešte tri bronzy. Popradčania pretavili 105 individuálnych štartov na 95 osobných rekordov.

Na mestskom turnaji dominoval Kadlót

Svit býval baštou kolkov, no tento šport v Baťovom meste postupne upadol. Globálna popularita bowlingu je omnoho väčšia a na dráhach Hotela Spolcentrum sa uplynulú sobotu uskutočnil už 5. ročník Majstrovstiev Svitu v bowlingu dvojíc. Možnosť bezplatného štartu využilo 18 párov, ktoré mohli tvoriť výhradne Sviťania. Medzi mužmi zvíťazili súčtom 320 Peter Kočiš s Michalom Kadlótom a Kadlót s mamou Vierou pridal súčtom 298 triumf aj v mixoch, kam sa mohli zároveň hlásiť aj ženské dvojice.

Bowling hrajú aj nevidiaci

Ešte 18. novembra sa konal Turnaj mesta Poprad v bowlingu zrakovo znevýhodnených a ich pomocníkov. Okrem členov organizujúceho SNSŠ Svišť Poprad sa ho zúčastnila aj Únia Poprad a Únia Humenné, no kolkári z Levoče sa pre ligové povinnosti ospravedlnili. Absolútnym víťazom sa stal Peter Pitoňák pred autorom najvyššieho náhodu dňa 151 Štefanom Kopčíkom a Michalom Muravským. Zúčastnilo sa aj kvarteto žien. Vyhrala Božena Kopčíková pred Beátou Černou a Vierou Matoľákovou.