Najproduktívnejšie tímy tentoraz neskórovali

Futbalová II. liga sa už prehupla do svojej druhej polovice.

Ilustračná fotografia z úvodného kola sezóny, keď Poprad hostil Dubnicu. (Snímka: archív/rov)

Ak počítame aj pohárový duel v Šamoríne, Popradčanov v sobotu v Dubnici nad Váhom čakal už tretí zápas na ihriskách súperov. Išlo o konfrontáciu strelecky najproduktívnejších mužstiev. Podtatranci sú s 35 gólmi najlepší a Dubnica s 32 už spoločne s Liptovským Mikulášom druhá. Navyše, za domácich nastúpil aj Čiernohorec Miladin Vujošević, ktorý sám skóroval 14-krát a je najlepším kanonierom súťaže. Kormidelník hostí Marek Petruš už mohol počítať aj so Streňom, Kicom či Palšom, no zranenia stále nedovolili nastúpiť Grešákovi ani Šestákovi, ktorý však už začal aspoň trénovať.

„Orli“ sa predstavili po čase v bielom

Po opatrnejšom úvode mal prvú veľkú príležitosť Mikuš, ktorý vyskúšal Maleca prudkou prízemnou strelou z pravej strany. Rovnaký priestor si na prienik i strelu zvolil aj Zahraničnij, ale zamieril príliš vysoko. Popradčania, ktorí po dlhom čase oprášili bielu sadu dresov, mohli udrieť presne po polhodine. Zošák z polovice ihriska vyslal mäkký center do šestnátky, no Maslo minul Digaňovu svätyňu. Na konci polčasu si ešte po hraničnom zákroku Dubničania pýtali jedenástku, no rozhodca im nevyhovel. Po prestávke mohli ísť domáci do vedenia, no ich najlepší strelec Vujošević zlyhal v dvoch kľúčových momentoch. Najskôr zahodil tutovku z bezprostrednej blízkosti a potom bola proti nemu konštrucia Malecovej brány. Body sa snažili uloviť aj „orli“, no Maťašova dorážka zo siedmich metrov po Kukoľovej strele šla príliš vysoko. Na konci stretnutia sa pokúsil rozhodnúť Streňo, no po delovke z 20 metrov trafil iba žrď. V nadstavení ešte hlavný rozhodca stihol venovať Gallovičovi, ktorý zmaril nádejný protiútok Dubničanov, druhú žltú kartu. Dubničania však už nemali dostatok času, aby svoju presilovku dokázali využiť, takže sa ofenzívni súperi rozišli po nečakane bezgólovej remíze.

Zápasu v Dubnici chýbali len góly

„Videli sme veľmi dobrý druholigový zápas. Stretnutie malo vysoké tempo, hráči enormne bojovali o každú loptu. Pred oboma bránami sa zrodili zaujímavé situácie. Čakalo sa na gól. Kto by ho strelil prvý, zrejme by zvíťazil. Remíza je však spravodlivým výsledkom. Pochválil by som celé mužstvo za poctivý prístup k zápasu,“ hodnotil pre fkpoprad.sk tréner „orlov“ Marek Petruš a doplnil ho kapitán Štefan Zošák: „Bol to vyrovnaný zápas s množstvom šancí na oboch stranách. V druhom polčase to už bolo viac z jednej strany na druhú. Oba tímy chceli uchmatnúť víťazstvo na svoju stranu. Škoda, že sa nám to nepodarilo, ale musíme byť spokojní aj s bodom. Domáci hrali na kvalitnom ihrisku kombinačný futbal. Nenakopávali loptu, vytvorili si dosť šancí a boli nepríjemným súperom. Je paradox, že mužstvá s najlepšími útokmi v súťaži sa dnes strelecky nepresadili ani raz.“

FK Poprad teda ostáva na 5. priečke tabuľky s deväťbodovým mankom na vedúce Pohronie a jesennú časť II. ligy uzavrie už túto sobotu doma od 13.00 h proti Banskej Bystrici.

(red)