Ondrej Spišák: Keď sa trafíme, sme nezastaviteľní

Kežmarské volejbalistky v sobotu hostili Nové Mesto nad Váhom.

Kežmarčanky po päťsetovej bitke Novému Mestu podľahli. (Snímky: mik)

Domáce mali solídny vstup do stretnutia, keď ich hnala dobrým servisom najmä najlepšie podávajúca hráčka Parfems.sk extraligy žien Veronika Jakábová. Novomešťanky však postupne začali otáčať skóre a v koncovke uspeli 22:25. Druhý set 25:16 bol v jednoznačnej réžii Kežmarku a tretí zase uhrali hostky v jeho druhej polovici 16:25. Nakoľko Nové Mesto nad Váhom nadviazalo na dobrú hru, zdalo sa, že stretnutie skončí vo štvrtom dejstve, no súperi si vymenili roly z úvodného setu a v koncovke sa tešili domáce dievčatá 25:23. Do tajbrejku však vstúpili katastrofálne a lopty začali skladať až za stavu 0:6, no na zvrat to už nestačilo. Celkovo ho prehrali 8:15 a celý zápas 2:3.

Čierno-biela hra

„Vždy sme ukázali jeden dobrý a jeden zlý set. Dokázali sme uhrať neskutočné lopty v obrane, vedeli sme dobre servovať. Efektne, efektívne i tvrdo sme útočili, ale na druhej strane sme mali ľahké lopty, ktoré sme si nevedeli prihrať. Dostali sme niekoľko es, každá hráčka urobila aspoň dve individuálne chyby, a potom to je také čierno-biele. Náš výkon nebol konsolidovaný, čo dokumentuje aj začiatok tajbrejku. Výborná koncovka štvrtého setu, kde nám dobre zaprihrávala Morihladková, nás mala povzbudiť, ale dievčatá dostali extrémne ľahký servis a zrazu bolo 0:6. Je to aj vinou toho, že na tréningu sme spolu málo a situácie si nevieme nasimulovať. Sila, samozrejme, je aj na našej strane, veď keď sa trafíme do servisu a úderu, tak sme nezastaviteľní ako v druhom sete,“ hodnotil tréner KV MŠK Oktan Kežmarok a doplnila ho aj najviac bodujúca hráčka celej súťaže Paula Kubová: „Hlavne to bolo o našich vlastných chybách. Keby sme ich urobili menej, ukázali by sme lepšiu hru. Na začiatku tajbrejku sa upískol aj rozhodca, čo nám taktiež uškodilo. Navyše sa stále zohrávame, prišla k nám aj staronová hráčka Anka Becková, no je to o tréningoch.“

Zlomová bude druhá časť

Kežmarčankám patrí až 6. priečka, pretože zvíťazili len trikrát. „Zvládli sme Prešov, mali sme teraz Nové Mesto, ktorým sme boli absolútne vyrovnanými partnermi, ale láme sa to na individuálnych veciach. Vieme, že môžeme hrať s každým minimálne od tretieho miesta. Dvom hráčkam sa darí, ale dvojica netvorí tím. Pokiaľ celé družstvo bojuje a ťaháme sa bod po bode, tak vtedy môže udrieť individualita ako Jakábová, ktorá na podaní urobí šnúru piatich-šiestich bodov. Prípadne príde najlepšie bodujúca hráčka v momente, keď sa nedarí a urobí dva-tri body. K pozitívnemu výsledku však musí napomáhať aj druhá smečiarka či blokárky,“ vyjadril sa Ondrej Spišák a doplnil: „My máme za sebou nejakú históriu, a to človeka neoklame. Základnú časť máme na to, aby sme sa konečne začali stretávať a hrávať. Zlomové to bude v druhej časti sezóny, či už to bude skupina 1. – 4. alebo 5. – 8., ale zatiaľ to vyzerá na druhý variant. Tam nás čakajú dôležité zápasy, ktoré musíme uhrať na to, aby sme boli konkurencieschopní v tretej časti.“ Volejbalistky spod Tatier teraz čaká trojzápasová šnúra na ihriskách súperov a vlastní fanúšikovia ich uvidia až 5. januára.

Michal KLEIN