Stačil jeden nečakaný úder a titul je v Bratislave + FOTOGRAFIE

MŠK Goral Gym Kežmarok v sobotu usporiadal galavečer KnockOut III.

Matej Raab vs. Michal Mačák. (Snímka: mik)

Otvárací súboj patril dvom debutantom, ktorí pod amatérskymi pravidlami K1 predviedli mladícky dravý zápas. Žilinčana Mateja Raaba porazil 3:0 na body domáci talent Michal Mačák: „Nešlo to úplne podľa plánu, chcel som ísť do toho viac rukami, ale som rád aj za body, ktoré som spravil kolenami či lowkickami. Som spokojný a pocity sú krásne.“

Jakub Kandráč vs. Samuel Body. (Snímka: mik)

V druhom dueli sa stretli boxeri z regiónu a Kežmarčan Jakub Kandráč porazil po treťom počítaní v 2. kole Samuela Bodyho z popradského Alex Gym-u. „Teraz sme sa videli prvýkrát v živote. Už keď som vkročil do ringu vedel som, že vyhrám. Tak to aj bolo, prišiel som tam a vyhral som. Úplne light. Išiel som si svoje, dodržiaval som, čo mi povedal tréner a fungovalo to. Už ku koncu prvého kola nevládal, čo ma do druhého kola nakoplo,“ povedal Kandráč a vyjadril sa aj smutnejší Body: „Súper nemal až také silné rany. V kryte mi to nič nerobilo, ale, bohužiaľ, odišiel som kondične. Bol to môj druhý zápas a ešte mám na čom pracovať.“

Martin Mydlo vs. Erich Abt. (Snímka: mik)

V treťom stretnutí na karte a prvom s pravidlami Muay Thai prišla prvá porážka bojovníka z Goral Gym-u. Banskobystričan Martin Mydlo dominoval nad Erichom Abtom od začiatku do konca a jednoznačne triumfoval 3:0.

Aleš Odrážka vs. Marek Dolanský. (Snímka: mik)

Nasledoval najvyrovnanejší zápas večera v boxe, kde domáci Marek Dolanský porazil Aleša Odrážku z Banskej Bystrice 2:1.

Andrej Kandráč vs. Peter Lepiš. (Snímka: mik)

Prvú polovicu večera uzavrel duel K1, v ktorom kežmarský kickboxer Andrej Kandráč ťahal za kratší koniec. Žilinčan Peter Lepiš šiel do neho od začiatku veľmi tvrdo, často skúšal naskočené kolená a jeho prevahu dokumentovalo aj počítanie Kandráča v prvom kole. Výsledok bol teda jasný 3:0 pre Lepiša.

Michal Radič vs. Boris Zavadský. (Snímka: mik)

Aj sa tancovalo

Po prestávke sa začalo boxom a diváci skandovali pre Kežmarčana Borisa Zavadského. Michal Radič z Banskej Bystrice síce pôsobil aktívnejšie, no Zavadský zachoval pokoj, využíval príležitosti, triafal lepšie a vyhral 3:0. Nasledoval súboj Muay Thai so všetkým, čo k tomu patrí. Bojovníci teda divákom najskôr predviedli tradičný tanec.

Ľubomír Rusnák vs Nikolas Krivák. (Snímka: mik)

„Volá sa to Wai-khru alebo Ram Muay. V Thajsku je to tradícia, ktorou bojovník vzdáva rešpekt trénerovi i súperovi. Slúži to na to, aby sa zápasník v ringu uvoľnil a trošku si to predýchal. Väčšinou má každý gym nejaký svoj tanec. Poverčiví bojovníci sa klaňajú svojim bohom. Keď som krúžil tie polkruhy, tak som nasával energiu do tela a na konci to bolo hrané na psychiku súpera, keď som akoby strieľal z luku. Pri K1 sa to však nesmie robiť,“ ozrejmil svoj tanec Kežmarčan Ľubomír Rusnák, ktorý sa napriek porážke 3:0 s Nikolasom Krivákom z Košíc usmieval: „Bol to vyrovnaný zápas. V thajskom boxe sa viac boduje, keď súpera zložíte na zem, čo sa mi aj podarilo. Mal som však viac blokovať jeho kopy, ktoré som chytal na ruku.“ Jediný súboj, ktorý nemal regionálne zastúpenie, bola K1, kde Bratislavčan Juraj Tutura porazil Rusa z poľského Rzeszowa Said-Magomed Abdulkadirova po počítaní v treťom kole.

Tomáš Drábik vs. Samuel Hadzima. (Snímka: mik)

Titul v Kežmarku neostal

KnockOut III nevynechal ani popradský Body Gym, ktorý do boja s pravidlami K1 poslal Samuela Hadzimu. Ružinovčan síce do neho búšil, čo to dalo, no Hadzima volil vyčkávaciu taktiku a borci sa do seba poriadne pustili až v závere. Z víťazstva 3:0 sa tešil Hadzima: „Súper je skôr thaiboxer, takže som sa obával, že bude viac kopať. Ja som si však tie silné kopy postrážil. Prekvapil ma tým, že sa so mnou snažil aj boxovať, ale využil som to na svoju stranu. Nechcel som zbytočne prepadávať do úderov, aby som si nenabehol na nejaké koleno a držal som si ho na dištanc. Atmosféra bola výborná, veď Kežmarok je mojím druhým domovom.“

Milan Kratochvíla vs. Jozef Kolodzej. (Snímka: mik)

Galavečer Goral Gym-u ukončoval zápas K1 o titul slovenského šampióna WKN, o ktorý bojoval domáci Jozef Kolodzej s  Milanom Kratochvílom. Kežmarská čerešnička na torte však chýbala, pretože Bratislavčan prekvapil Koledzeja nečakaným úderom pravou rukou. „Už som s ním mal zápas, takže som predpokladal, čo ma môže čakať. V tomto športe človek nikdy nevie, odkiaľ príde rana. Prišiel backfist, čo je do istej miery slepý úder a nezaregistroval som ho. Keď ma počítali, bol som celkom v poriadku, ale, bohužiaľ, rozhodca usúdil, že nemôžem ďalej pokračovať. Človek niekedy musí aj prehrať, aby trošku vyrástol,“ vysvetlil Kolodzej.

Novým slovenským šampiónom WKN do 81,5 kg sa stal Bratislavčan Milan Kratochvíla. (Snímka: mik)

Slová organizátora

„Bolo to napínavé od začiatku do konca. Z ôsmich chlapcov síce štyria prehrali, ale nesklamal nikto. Všetci urobili pekné zápasy, podali najlepší výkon, aký vedeli, takže som na nich hrdý. Aj začiatočníci, ktorí boxovali na začiatku, predviedli výborné výkony. Napríklad Michal Mačák – super, niekto niečo také nezvládne ani po 20 zápasoch. Erich mal skúsenejšieho i vyššieho súpera, ale bil sa srdcom. Škoda toho Joža, lebo na body sme to mali vyhraté. Prišiel tzv. lucky shot, ale to je kickbox, kde môžete celý čas vyhrávať, no príde jeden úder, ktorý všetko otočí. Povedomie o Goral Gym-e  rastie. Najbližšie nás čaká liga thajského boxu, potom Ľubomír Rusnák pôjde do Belgicka a v decembri má Jozef Kolodzej zápas v boxe na Malte,“ hodnotil KnockOut III šéftréner MŠK Goral Gym Kežmarok Jozef Kušmirek.

Michal KLEIN