Tréner Kežmarčanov Roháčik: Nás nezaujíma cesta, nás zaujíma cieľ

Slovenská hokejbalová extraliga má za sebou 12. kolo.

Skóre duelu Kežmarku s Považskou Bystricou otvoril Oskar Šlachtič. (Snímky: mik)

Kežmarčania v sobotu síce v slnečnom, no o to mrazivejšom počasí privítali Považskú Bystricu. Stretnutie bolo od začiatku do konca plné emócií a vylúčení na oboch stranách. Všetko odštartovalo, keď si hosťujúci Bajánek po súboji s Pospíšilom zranil pri zadnom mantineli pravú ruku. O úvodný gól sa však postaral Kežmarčan Šlachtič, ktorý z pravého kruhu vymietol vinkel Bratinovej svätyne. Považanom sa nedarilo v presilovkách, ale v početnej výhode udreli Podtatranci, keď Pisarčík predviedol v druhej tretine ukážkový bekhendový blafák. Bystričania však dokázali reagovať, pretože strela Juraja Ďurkecha od modrej čiary prešla Háterovi pomedzi betóny. Kežmarok si mohol prinavrátiť dvojgólové vedenie, no najskôr Kantorek v samostatnom úniku neuspel, podarilo sa to až následne dôraznej dvojici Kopkáš – Reľovský, keď loptičku za Bratinu dostal Kopkáš. Prišla však ďalšia zužitkovaná početná výhoda hostí. Od modrej vystrelil Rufati a Hátera prekonal Kukučka. Emócie lomcovali oboma tímami a hra sa kúskovala neustálymi vylúčeniami. Keď hrali domáci presilovku štyroch proti trom, do strely od modrej sa oprel Michal Roháčik a Kežmarok v treťom dejstve odskočil opäť na rozdiel dvoch gólov. Považania sa ani za tohto stavu nevzdávali. Najskôr síce Gabčo opečiatkoval žŕdku, ale Juraj Ďurkech už svoj výpad po ľavom krídle korunoval znížením pri avizovanom treste. Žlto-modrí sa však v absolútnom závere nedali príliš zatlačiť, takže power-play hostí sa nedokázala prejaviť a Kežmarok tak triumfoval 4:3.

Rozhodla bojovnosť

„Dali sme rýchly prvý gól a vlastne počas celého stretnutia sme viedli. Na oboch stranách bolo veľa vylúčení, takže sa mohlo stať čokoľvek. Tento emotívny zápas by som označil ako ťažký pre rozhodcov, ale ja ako tréner mám rád vypäté situácie, veď hokejbal je kolektívny kontaktný šport. Skórovali sme štyrikrát, čo je dosť, dosť oslabení sme ubránili, ale najdôležitejším faktorom bola naša bojovnosť. Všetci urobili, čo mali, porazili sme silného súpera,“ vyjadril sa kormidelník MŠK Autostyle Kežmarok Filip Roháčik.

Zásah diváka

Pri skrumáži v rohu ihriska zároveň s uplynutím hracieho času Bystričania avizovali inzultáciu svojho spoluhráča kežmarským divákom. „Bol som pritom. Ich hráč neférovo zozadu sotil a ja som nešťastne udrel pána, ktorý stál za mantinelom. On sa tam iba oprel a chlapec si tam prišiel po úder. Bystričania následne vyskakovali na našich fanúšikov, čo by sa nemalo diať. Mali by mať voči divákom nejakú úctu. Nevidím tam dôvod na žiadnu prípadnú kontumáciu,“ vysvetlil útočník Podtatrancov Tomáš Pospíšil a aj on zhodnotil stretnutie: „Bol som síce trikrát na trestnej lavici, ale po víťazstve som spokojný. Body nám treba ako soľ. V posledných troch kolách jesennej časti sme si dali za cieľ získať čo najviac bodov, takže sme začali na výbornú. Zápas bol rozkúskovaný, písalo sa veľa hlúpostí, ale hralo sa aj tvrdo. Musíme sa vyvarovať faulov, lebo nás to potom stojí veľa fyzických i psychických síl. Aj sme sa potom doťahovali, ale je tam rivalita, ku ktorej to patrí.“

Oravec si dres neobliekol

Kežmarčanom sa v aktuálnej sezóne príliš nedarí. Mnohí hokejbalisti uprednostňujú hokej, čo sa odzrkadľuje na tréningových, ale i zápasových absenciách. Na ihrisko sa tak už v tejto sezóne dostal aj tréner Roháčik a jeho zverenci z 12 stretnutí zvíťazili len v štyroch, takže Kežmarku patrí až 10. priečka. „Nás nezaujíma cesta, nás zaujíma cieľ. Keď povieme, že chceme vyhrať pohár a skončíme poslední, tak skončíme poslední, ale taký je šport. My pracujeme, snažíme sa odbúrať niektoré zlé návyky a dúfame, že sa play-off podarí, aj keď od toho sme momentálne veľmi ďaleko. Potýkame sa s absenciami, veď kompletní sme boli iba v predošlom dueli s Nitrou, no aj tak sa nám nepodarilo zvíťaziť. Musíme sa s tým nejako vyrovnať a bojovať. Nastúpil som už aj ja, pretože žijem a dýcham s chlapcami, takže je mi ťažko, keď nás príde desať. Napríklad Boris Oravec tu aj bol, ale pokiaľ nemá natrénované, tak sa do zápasu nezapojí. Nemôže si tu predsa niekto prísť len-tak po týždni a podať výborný výkon. Hráč jeho kvalít by to síce možno dokázal, ale nebudeme polemizovať. Momentálne nie je fyzicky pripravený tak, aby nastúpil,“ ozrejmil Roháčik.

Michal KLEIN