V Trevese sa po požiari dostáva výroba do starých koľají

Ešte v pondelok 29. októbra zachvátil časť firmy Treves vo Veľkej Lomnici požiar.

Výroba v Trevese. Snímka: archív PN

Nikto zo zamestnancov neutrpel zranenie a od pondelka 5. novembra sa výroba po odstavenej smene v deň požiaru a po sviatočných dňoch vrátila do bežnej prevádzky.

Zachovali chladnú hlavu

„Požiar nám vznikol z technickej chyby stroja, malá piecka sa zasekla, vzbĺkla a chytilo to aj ďalšie veci,“ uviedol plant manažér firmy Jozef Mihok. Podľa jeho slov sa zamestnanci dokázali veľmi rýchlo evakuovať, vedeli čo robiť a hlavne vďaka tomu sa nikomu nič nestalo. Požiar vznikol zrejme po pol siedmej, na začiatku smeny. „Bol ohlásený o 6.54 h, zásah začali o 7.03 h a požiar zlikvidovali o 7.42 h. Mali sme tam štyri kusy zásahovej techniky vrátane výškovej, boli tam desiati príslušníci hasičského zboru z Kežmarku aj z Popradu. Zasiahnutá bola strecha objektu a časť výrobného zariadenia,“ uviedol riaditeľ okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Kežmarku Eduard Kolodzej.

Následky požiaru ešte vyčísľujú

Škody odhaduje Treves na približne 100-tisíc eur. „Škody ešte nemáme do detailov vyčíslené. Ešte stále to prepočítavame, lebo požiar bol v pondelok, v utorok bol štátny sviatok, v stredu mali ľudia voľno, vo štvrtok opäť štátny sviatok a v piatok mali tiež mnohí dovolenky. Hlavné prepočty sa začnú až tento týždeň,“ povedal plant manažér firmy Jozef Mihok.

Jana TOMALOVÁ