Varila tu šéfkuchárka s Michelinovou hviezdou

Zuzana Sisáková si do Popradu pozýva ženské gastronomické elity z celého sveta.

Szabina Szulló (vľavo) ako prvá východoeurópanka získala Michelinovu hviezdu. Snímka: Richard Gerényi

Druhú novembrovú nedeľu privítali v reštaurácii Vino&Tapas v Poprade Szabinu Szulló, ktorá je prvou ženou v bývalej východnej Európe, ktorá získala Michelinovu hviezdu, čo top hodnotenie reštaurácií. Szulló prišla na pozvanie šéfkuchárky popradskej reštaurácie Zuzany Sisákovej v rámci projektu zážitkovej gastronómie s názvom LadyChef.

Prvá východoeurópska Michelinova hviezda

„Szabina Szulló bola nielen prvá žena, ktorá získala Michelinovu hviezdu vo východnej Európe, ale bola to aj prvá čistokrvná východoeurópska Michelinova hviezda, lebo tie predchádzajúce boli, futbalovo povedané, legionárske, keďže do Prahy ju doniesol Talian a druhú do Budapešti priniesol portugalský šéfkuchár,“ uviedol manažér a autor projektu LadyChef Peter Sisák. Michelinovu hviezdu získala v roku 2011 v čase, keď pôsobila v reštaurácii Onyx v Budapešti. Maďarská šéfkuchárka má veľký podiel na najväčšom úspechu v dejinách maďarskej gastronómie, keď jej sous-chef a partner Tamás Széll zvíťazil v roku 2016 v európskom kole najslávnejšej kuchárskej súťaže Bocuse d´Or 2017. Po odchode z Onyxu – od roku 2017 Szabina a Tamás spoločne prevádzkujú v Budapešti bistro Stand 25, ktoré sa hneď ocitlo v Top 10 Reštauráciách Maďarska 2018 a od augusta 2018 reštauráciu Stand.
V popradskej reštaurácii Vino&Tapas pripravila Szabina Szulló spolu so šéfkuchárkou Zuzanou Sisákovou v rámci projektu LadyChef menu desiatich chutí, a to šesť jedál a štyri chuťovky – amuse bouche. Do Popradu zavítal aj sous-chef, asistent a partner Szabiny Szulló Tamás Széll. „Pravdepodobne je to prvý víťaz európskej časti súťaže Bocuse d´Or, ktorý zavítal na Slovensko,“ dodal Peter Sisák.

Ilustračná snímka: Richard Gerényi

LadyChef je o zážitkovej gastronómii

Projekt LadyChef má podľa Sisáka viacero rovín. V prvom rade chce predstaviť a poukázať na rolu, ktorú šéfkuchárky zohrávajú v top gastronómii a súčasne predstaviť popredné svetové šéfkuchárky slovenskému gastronomickému publiku. „Taktiež je tu snaha o povzbudenie mladých kuchárok k zmene tradičného myslenia – ženy šéfkuchárky nemusia končiť len v bufetoch, závodných a školských jedálňach, ale majú miesto aj v najvyššej gastronómii,“ uviedol Sisák. Sekundárne projekt LadyChef predstavuje a približuje Slovákom zážitkovú gastronómiu – fine dining a jeho dámskym predstaviteľkám Slovensko. Naša gastronómia sa podľa Sisáka ako posledná z gastronómií bývalého východoeurópskeho bloku vysporadúva s dedičstvom socialistickej gastronómie postavenej na princípe jednotných štátnych noriem. „Sme jednou z posledných krajín vo východnej Európe, ktoré nemajú Michelinovu hviezdu,“ uviedol Sisák.
Hostiteľka Zuzana Sisáková je jediná žena v Top 10 reštauráciách Slovenska a vo výbere Top 20 šéfkuchárov Slovenska najrešpektovanejšieho i najstaršieho hodnotenia reštaurácií Trend Top reštaurácie Slovenska. V rámci projektu LadyChef privíta v Poprade každý štvrťrok jednu predstaviteľku medzinárodnej kuchárskej elity. S hosťujúcou šéfkuchárkou pripravia sezónne spoločné menu „štyroch rúk“. Reštaurácia Vino&Tapas prinesie ďalší večer zážitkovej gastronómie v rámci projektu LadyChef začiatkom marca. „Malo by to byť 3. a 4. marca budúceho roku a malo by to byť pekné vyvrcholenie fašiangov, keďže to bude pred Popolcovou stredou,“ uviedol Peter Sisák. Na jar privítajú v Poprade predstaviteľku svetovej dámskej kuchárskej špičky a následne aj dve popredné predstaviteľky zo zámoria.

Rastislav OVŠONKA