Editorial: „Oddychovky“ na sviatky, zmeny v redakčnom tíme i šťastné a veselé

Práve ste si klikli na posledný editoriál z dielne Podtatranských novín v roku 2018. Prevediem vás v ňom obsahom, ktorý si nájdete v tradičnom dvojčísle nášho i vášho regionálneho týždenníka. Toto vydanie je stále k dispozícii a nájdete si v ňom rôzne témy na oddych počas vianočných sviatkov.

Na titulnej strane vás privíta „oprášená“ vianočná pieseň, prečítate si o troch remeselníkoch – rezbárovi, kominárovi či bábikárke, ale aj o sochárovi zo 17. storočia zo Spišskej Soboty. Nájdete si aj zaujímavé tipy na športové, kultúrne či televízne programy a môžete si vylúštiť aj krížovku. Nechýba ani štandardné spravodajstvo, ktorému dominujú prvé pracovné mestské zastupiteľstvá v Poprade i Kežmarku, ale niečo sa dozviete aj o kežmarskej Grundschule a Spolku karpatských Nemcov. Na športových stranách si prečítate o futsale, bežkárskom Tatranskom pohári, ženskom basketbale aj o oceňovaní najlepších futbalistov regionálnej súťaže. Futbalový seriál hodnotení po skončení jesennej časti tradične ukončíme rozhovorom s trénerom druholigového FK Poprad. Dni voľna môžete využiť napríklad aj na návštevu galérie. V tej levočskej si môžete pozrieť výstavu významného svetového umelca so slovenským pôvodom Andyho Warhola.

Áno, viem, že je to klišé, ale k záveru roka neodmysliteľne patrí aj jeho bilancovanie. V prvom rade dúfame, že vás témy, ktoré sme vám každý týždeň prinášali, oslovili a spracovali sme ich pre vás výstižne, ale i zaujímavo. Vtedy je článok kvalitný a jeho autor môže byť s odvedenou prácou na ňom spokojný. Trochu ma mrzí, že naša redakcia počas roku 2018 prišla o dvoch členov. Šéfredaktorka Mária Mlaková sa vydala a opustila náš región. Grafik Anton Vízner, ktorý vám Podtatranské noviny pripravoval dlhých 20 rokov, sa rozhodol ísť inou cestou. Týmto by som sa im chcel aj poďakovať za spoluprácu a dovolím si tvrdiť, že aj nadštandardné medziľudské vzťahy, ktoré v redakcii vždy máme. Naopak, získali sme novú kolegyňu Ľudmilu. Za pár mesiacov sa už stihla „okukať“ a dúfam, že sa vám jej práca páči.

V roku 2019 by nás i vás mali čakať viaceré zásadné novinky, ale nechajte sa prekvapiť aké. Prajeme vám krásne Vianoce bez zbytočne veľkého zhonu či stresov. Decká nech si oddýchnu počas prázdnin a vy počas dovoleniek načerpajte fyzické, ale i psychické sily do práce v novom roku. Nasledujúce vydanie Podtatranských novín pre vás pripravíme na utorok 8. januára.

Michal KLEIN