Krátke správy zo športu 48. týždeň

Futbalisti pôjdu do Michaloviec

FK Poprad zakončil jesennú časť ešte 10. novembra, no až do minulého utorka nepoznal súpera pre štvrťfinále Slovnaf Cup-u. Podtatranci medzi najlepšou osmičkou figurujú už tretíkrát za sebou a ich maximom je semifinále z roku 2016. Žreb im nakoniec prisúdil fortunaligové Michalovce. „Rešpektujem súpera, s ktorým sme v prípravných obdobiach hrali vyrovnané stretnutia. Škoda, že 13. marca nastúpime na jeho ihrisku, ale chceme byť úspešní,“ vyjadril sa pre fkpoprad.sk tréner Marek Petruš.

Tamara Potocká opäť vyčnievala

V Šamoríne sa počas novembra konali medzinárodné Majstrovstvá SR kategórie Open. Vo výbornej forme sa v konkurencii klubov zo Slovenska, Česka, Rakúska či Luxemburska ukázalo aj kvarteto plavcov KP Aquacity Poprad, ktorí si vytvorili 15 osobných a 4 klubové rekordy. Tomáš Želikovský bol vo finále štyrikrát, Natália Králová dvakrát a Nina Švarcová si pri každom štarte zaplávala osobák. Tamara Potocká zvíťazila na 50 m znak, 100 m polohové preteky a na 100 m znak bola najlepšou Slovenkou.

Adam Žampa má prvé body v sezóne

Z Fínska sa Svetový pohár alpských lyžiarov presunul za oceán. V kanadskom Lake Louise v rámci zjazdu skončil Martin Bendik na predposlednej 68. priečke a Super-G nedokončil. Popradčan sa následne v americkom Beewer Creeku už nepredstavil, ale tatranskí bratia Žampovci tam v nedeľnom obrovskom slalome štartovali. Mladší Andreas skončil na 46. mieste, takže do 2. kola nepostúpil. Adam predviedol vo finálovom kole šiestu najrýchlejšiu jazdu zo všetkých a z 26. pozície poskočil na 19. priečku.

Sánkari nesklamali, no ani neoslnili

V novembri sa rozbehol už aj Svetový pohár sánkarov, kde Slovensko reprezentujú prevažne Tatranci. Na 1. kole v Rakúsku skončila Katarína Šimoňáková na 21. mieste, medzi mužmi bol Jozef Ninis 23. a Jakub Šimoňák 27. a dvojica Vaverčák-Zmij obsadila 13. a v šprinte 12. pozíciu. Do Kanady na 2. kolo cestovala zo Slovákov iba mužská jednotka Jozef Ninis, ktorý vo Whistleri skončil na 24. priečke. Za oceán sa však vydali aj juniori na SP svojej vekovej kategórie v Park City a Calgary.

Curleri na ME cieľ nesplnili

Uprostred novembra sa v Estónsku konal európsky šampionát B-divízie v Curlingu aj so slovenským tímom mužov. Našu krajinu reprezentuje vždy slovenský majster, ktorým je aktuálne Curling Club Poprad. Kvarteto bratov Pitoňákovcov zo siedmich zápasov dokázalo zdolať iba Francúzov a Turkov, takže cieľ vrátiť sa medzi elitu nesplnia. Body pre účasť na olympiáde sa dajú zbierať iba v A-divízii, takže Slováci si tak výrazne skomplikovali aj olympijský sen.