Krátke správy zo športu 49. týždeň

Kežmarčania začali vyhrávať

Nováčik hokejovej 2. ligy MHK Kežmarok zvíťazil pri debute nad rezervou L. Mikuláša, no potom sedem zápasov za sebou prehral. Tréner Dušan Hudák tak zúžil káder o tých, ktorí sa neuchytili, stiahol hru na tri päťky a v decembri to prináša osoh. Aj bez zraneného Krotáka Kežmarčania zvíťazili v Rimavskej Sobote u lídra východnej vetvy súťaže a uplynulú sobotu sa dočkali aj domáceho triumfu. Sabinov síce z 2:0 dokázal vyrovnať, ale domáci zlepšili korčuľovanie, dobre napádali a vyhrali 8:2.

Popradčanky favoritovi dlho vzdorovali

Basketbalistky spod Tatier vstúpili do extraligy sériou stretnutí na palubovkách súperiek a teraz v odvetách majú päťzápasovú šnúru doma. V sobotu hrali štvrté z nich a privítali Ružomberok. Za Poprad nastúpilo viacero neznámych tvárí ako debutantka Didová, Turzáková či Mamráková a trojkou prispela Spišiačka Lysová. BAM-ka sa dlho držala v zápase, keď náskok lídra tabuľky skresala v tretej štvrtine na štyri body. Ružomberok vtedy zapol na štandardný mód a nakoniec vyhral vysoko  46:81.

Na M-SR starší karatisti neoslnili

V Trnave sa 1. decembra konal 37. ročník Vianočného turnaja, ktorý bol zároveň slovenským šampionátom dorastencov, kadetov a juniorov. Zúčastnili sa aj dva podtatranské kluby, ktoré však potvrdili, že sa im viac darí v žiackych kategóriách. Popradský Shihan vďaka striebru V. Jalowiczorovej a bronzom S. Bednarčíka, M. Jalowiczora, S. Bednarčíkovej a E. Zacharovej obsadil 20. priečku. ŠKM-KK Stará Ľubovňa skončil za striebro A. Juráka a bronzy V. Dufalovej a F. Šenšela na 24. mieste.

Biatlonista Otčenáš už má tri body

Úvodnou zastávkou Svetového pohára v biatlone bola slovinská Pokljuka, kde Slovákom robila najväčšiu radosť Paulína Fialková, ale medzi mužmi pretekal aj Štrban Martin Otčenáš. Najskôr bol finišmanom zmiešanej štafety a napriek trom chybám uhájil 13. priečku pred Čechmi. Päť nepresných výstrelov na vytrvalostných pretekoch na 20 km znamenalo až 88. miesto, ale Otčenáš sa na 10 km pochlapil a s čistou streľbou na 38. pozícii bodoval. V stíhačke na 12,5 km pre päť chýb klesol na 48. priečku.

Adam Žampa bodoval aj vo Francúzsku

Slovenskí alpskí lyžiari sú zase v tieni Petry Vlhovej, ale aj oni sú súčasťou Svetového pohára. Tatranec Adam Žampa po 19. priečke z USA v rámci obrovského slalomu bodoval aj uplynulú sobotu v rovnakej disciplíne vo francúzskom Val d’Isere. V druhom kole však v strednej pasáži urobil viacero chýb a z 22. miesta po prvom kole klesol na 29. Jeho brat Andreas obsadil nebodovanú 49. pozíciu. Adam mal štartovať aj v slalome, ktorý pre silný vietor zrušili.