Krátke správy zo športu 50. týždeň

Tomáš Možný boxoval na Glory 62

Košičan, ktorého v popradskom Body Gym-e trénuje Lukáš Body, Tomáš Možný, nastúpil 8. decembra na svoj štvrtý zápas v najprestížnejšej kickboxerskej organizácii sveta Glory. V holandskom Rotterdame  však podľahol 2:1 na body domácemu Jahfarrovi Wilnisovi. Možný bol napriek porážke so zápasom spokojný. Slovenský obor vstúpil do súboja odhodlane, bol aktívny a prvé kolo bolo výborné. Druhé sa obom súperom až tak nevydarilo a v treťom Možný postupne odchádzal po kondičnej stránke.

Vianočná guľa oslávila jubileum

Za účasti klubov z Prešova, Liptovkého Mikuálaša a domáceho Popradu sa v sobotu konal 30. ročník súťaže v športovej gymnastike Vianočná guľa. V kategóriách mladšej i staršej prípravky sa predstavili len pretekárky z ŠK ŠG GY-TA, ale domáce dominovali aj medzi najmladšími či mladšími žiačkami. Víťazstvá si pripísali Nikola Kolačkovská i Silvia Bírová. Spojenej kategórii starších žiačok, junioriek a žien kraľovali Liptáčky. Na bradlách bola najlepšia Natália Jamnická, za čo získala Cenu Jána Červeňa.

Ninis prenikol do najlepšej desiatky

Svetový pohár v sánkovaní v decembri pokračoval v kanadskom Calgary, kde si Jozef Ninis z Tatranskej Štrby vyjazdil 26. priečku. V piatok už v Americkom Lake Placid musel absolvovať aj kvalifikáciu, z ktorej však suverénne postúpil a v súťaži obsadil výborné 15. miesto. V šprinte to ešte vylepšil a 9. pozícia je jeho prvým umiestnením v top 10 v aktuálnom ročníku Svetového pohára, kde už nazbieral 115 bodov a priebežne je na 19. priečke. Ďalší Slováci v týchto destináciách neštartovali.

Otčenáš dvakrát zabodoval

Druhou zastávkou Svetového pohára v biatlone bol rakúsky Hochfilzen. V tieni úspechov Sloveniek ostali solídne výsledky Martina Otčenáša. Štrban v šprinte na 10 km minul len jeden terč a bodoval za 27. miesto. V stíhačke na 12,5 km minul trikrát a o päť pozícií klesol. Vo Svetovom pohári mu patrí zatiaľ 49. miesto. Otčenáš potom ako finišman mužskej štafety na 4×7,5 km predviedol bezchybný výkon, no pre nepodarené úseky Kazára či Bartka to Slovákom už na lepšiu než 15. priečku nestačilo.

Žampovcom sa v Taliansku nedarilo

Alpskí lyžiari sa v rámci Svetového pohára presunuli z Francúzka do Talianska. Vo Val Gardene sa šiel Super-G aj zjazd bez slovenskej účasti, no v Alta Badii nechýbali tatranskí bratia Žampovci. V obrovskom slalome, v ktorom konkurenciu rozdrvil Rakúšan Marcel Hirscher, sa im však nedarilo a do druhého kola nepostúpili. Adam obsadil 41. a Andreas 47. priečku. Chuť si budú môcť napraviť už v stredu počas ďalšieho „obráku“ v rakúskom Saalbachu.