Nové PN: Novozvolení poslanci a primátor Popradu zložili sľub, do Spišskej Belej dokráča socha M. R. Štefánika

V Podtatranských novinách č. 49, ktoré sú v predaji od utorka 4. decembra, sa dočítate viac aj o týchto témach:

Na Ulici Dominika Tatarku v Poprade sa už druhýkrát objavili betónové zátarasy, po pár dňoch zmizli. Spor vlastníka pozemkov s mestom Poprad sa ťahá už roky.

Novozvolení poslanci a primátor Popradu zložili zákonom predpísaný sľub a ujali sa svojich funkcií. Za sebou už majú aj prvé pracovné rokovanie, ďalšie sa chystá už na budúci týždeň.

Spišská Belá pripravuje výstavbu bytov pri bývalých Belianskych kúpeľoch. V prvej etape tu má vyrásť 28 bytov, celkov ich tu môže byť až 170.

Pozrite si urbanistické riešenie nových bytov. Šedou je znázornená druhá etapa. Snímka: projektová dokumentácia, mesto Spišská Belá

Podtatranská vodárenská prevádzková spoločnosť zaznamenala zníženie výdatnosti vodných zdrojov. Regulácie dodávky vody zatiaľ neboli potrebné.

 

Združenie náčelníkov mestských a obecných polícii Slovenska oceňovalo policajtov za záchranu životov. Medzi ocenenými sú aj ľudia z nášho regiónu.

Ocenení policajti z Kežmarku. Snímka: jat

 

V Spišskom Bystrom osadili novú tabuľu, ktorá všetkým pripomína strom slobody. Zároveň tu predstavili novú knihu Kubachy.

 

KULTÚRA:

 

V Podtatranskom múzeu pripravili výstavu hračiek zo zbierok Alice Tokarčíkovej.

Alica Tokarčíková s časťou svojej zbierky hračiek. Snímka: archív AT

 

ŠPORT:

 

Kamzíci majú za sebou úspešný týždeň. Zdolali starého i nového lídra tabuľky extraligovej tabuľky. V oboch zápasoch obracali z nepriaznivého stavu.

Poprad – Zvolen. Snímka: mik

 

Pokračujeme hodnotením futbalovej jesene. tentoraz sú to Svit, Stará Ľubovňa, Poprad B a Spišské Podhradie zo IV. ligy – sever.

 

Kežmarskí hokejbalisti ukončili jesennú časť extraligovej sezóny. Záverečný zápas jesene v Priskom vyhrali po samostatných nájazdoch.

Kežmarok – Vrútky. Snímka: mik

 

PUBLICISTIKA:

Nechýbajú naše tradičné rubriky:

 

Týždeň pod Tatrami pred sto rokmi

Od vzniku Česko-Slovenska rok po roku

Historický kalendár

Lokálpatriot Milan Vdovjak pátral po histórii pamätníka Milana Rastislava Štefánika v Spišskej Belej. Popri tom si všimol aj osudy ďalších spišskobelianskych sôch.

Pamätník M. R. Štefánika v Spišskej Belej z roku 1939. Snímka: archív Milana Vdovjaka