Plavničania mali tento rok až troch trénerov, Čirč má sezónu výborne rozohranú

Do predposlednej časti futbalového seriálu sme spojili dva kluby z okresu Stará Ľubovňa.

TJ DRUŽSTEVNÍK ČIRČ

Stabilným účastníkom V. ligy – šarišskej VsFZ sú Čirčania, ktorí na jeseň pozbierali 27 bodov za 8 triumfov a tri remízy. „Piate miesto je síce pekné, ale nemôžem s ním byť maximálne spokojný, pretože sme mali na to, aby sme sa zaradili medzi elitné kvarteto. Prišli však aj herné výpadky vrátane duelov, ktoré sme mali výborne rozohrané, ale naši súperi jednoducho preukázali efektivitu. Pod vysoký počet inkasovaných gólov sa podpísali až príliš zbytočné chyby či neustále zmeny v obrannej činnosti. Veď z posledného zápasu vo Veľkom Šariši sme si odniesli až sedemgólovú nádielku. Za predvedené výkony a prístup k povinnostiam však musím zverencov pochváliť. Tímový duch partie je veľkým pozitívom, ale narúša ho nepretržitá obmena kádra pre pracovné povinnosti, ktorá ma dopad aj na súhru. Súťaž však máme výborne rozohranú a ešte všetko ostáva otvorené,“ hodnotil kouč Ľubomír Jacko.

Čirčania, ktorí v uplynulej sezóne skončili iba o bod druhí za Starou Ľubovňou, chcú na jar potrápiť popredné tímy. „Na markantný počet presných zásahov v našej sieti sme neboli nikdy zvyknutí, čo značí, že v nadchádzajúcej zimnej príprave sa budeme musieť predovšetkým zaoberať a popracovať hlavne na odstránení týchto závažnejších problémov, aby sme premenili kvalitné výkony na dôležité body a oku lahodiacou hrou spojenou s víťazstvami pritiahnuť ešte väčší počet fanúšikov, ktorí nás motivujú,“ pokračoval Jacko.

Futbal sa v obci na čele so starostom Michalom Didikom teší veľkej podpore a je športom číslo jeden. „Účinkovaním v V. lige – šarišskej sme už futbalu v Čirči urobili veľké meno v rámci východoslovenskej scény a v tejto práci chcem pokračovať aj naďalej. V kútiku duše som presvedčený, že ak by sme aj neboli najväčším ašpirantom na postup, tak v budúcej sezóne sa nám to podarí. Pre všetkých zanietencov v Čirči by bol vytúžený postup aj veľkým zadosťučinením a odmenou za niekoľkoročnú poctivú prácu,“ dodal Jacko.

Horný rad zľava: vedúci mužstva Ján Krompaščík, Milan Pyda, Marek Gajdoš, Ondrej Popovec, Marek Piter Bučko, Ľubomír Jacko, Jozef Hocľár, Milan Girga (brankár). Dolný rad zľava: Jakub Čerkala, Maroš Pyda, Michal Pyda, Ján Vrábeľ, Rastislav Miko, Vladimír Pyda. (Snímka: TJ Družstevník Čirč)

FK DRUŽSTEVNÍK PLAVNICA

Po vypadnutí Sviťanov z Tipos III. ligy – východ VsFZ v nej ostala jediným podtatranským zástupcom Plavnica, ktorú poznačili trénerské rošády. Po Róbertovi Petrušovi v lete prevzal taktovku Juraj Mihalčín, no po septembrovej domácej porážke s Humenným ho vystriedal Jozef Semančík: „Keď sme sa s prezidentom klubu Jánom Soleckým dohodli na mojom príchode, Plavnicu a ani tunajšie dianie okolo futbalu či v mužstve som absolútne nepoznal. Postupom zostávajúcich kôl som vbehol do neznámeho prostredia, v ktorom som väčšinu vážnejších problémov, najmä v kolektíve, riešil za pochodu.“

Zmena trénera tímu pomohla, pretože hneď prvý duel v Sp. Novej Vsi Plavničania pod Semančíkom zvládli, aj keď následne pokračovali v rozpačitých výkonoch. Družstevník na jeseň triumfoval len trikrát, štyrikrát remizoval, takže za 13 bodov mu patrí až 12. pozícia.

„Zanedbaná letná príprava sa podpísala na nižšej výkonnosti a konsolidovanej spolupráci hráčov na ihrisku, mužstvo nezachytilo ani úvod sezóny, keď sa po viacerých zlyhaniach ocitlo v spodnej časti tabuľky. Nalomilo to aj psychiku hráčov. Po prebraní tímu a zmapovaní situácie som sa rozhodol pre reštart do nastávajúceho obdobia. Nebolo to síce najružovejšie, ale predsa len nám duely pod mojím vedením úspešne vyšli. Chlapci prejavili výraznejšiu chuť a elán a sú zapálení pre vzostup v kariére i v tabuľke. Trápili nás však dlhodobé zranenia kľúčových hráčov a mrzí ma, že sme finiš jesene nedokázali zvládnuť úspešne. V Krompachoch a doma so Šarišskými Michaľanmi sme súperov výkonnostne prevýšili, no oni nás obrali spolu o šesť bodov po góloch z pokutových kopov. Veľmi však potešilo, že aj po nevydarených domácich stretnutiach nás diváci odprevadili do kabín mohutným potleskom,“ hodnotil Jozef Semančík, ktorý by v zimnej príprave uvítal návrat zranených futbalistov: „Tím je zložený z viacerých popredných hráčov z ľubovnianskeho regiónu, takže o výraznejších zmenách ani neuvažujeme, ale funkcionári sa možno rozhodnú inak. Pre mňa je ťažké prorokovať, ako sa príprava bude vyvíjať a na aké faktory budeme musieť klásť prvoradý dôraz. Máme vytvorené vynikajúce podmienky, takže všetci túžime zachrániť najvyššiu regionálnu ligu pre Plavnicu.“

(mdc, mik)