Vo Veľkej Lomnici ocenili regionálnych futbalistov za rok 2018

Po 14-krát sa v sobotu vyhlasovala Jedenástka roka VI. OMV ligy PFZ.

Jedenástka roka 2018 VI. OMV ligy PFZ. (Snímka: Eva Vaščurová)

Najlepším brankárom, ktorý pôsobí v najvyššej súťaži Podtatranského futbalového zväzu sa za rok 2018 stal Jozef Švagerko. Skúsený gólman dopomohol svojmu OFK Vikartovce k pozícii lídra po jesennej časti. V poli vyčnievali Jakub Migač (TJ Tatran Huncovce), Lukáš Rušin (ŠK Zemedar Poprad-Stráže), Samuel Kessel (FC Spišská Teplica L. D.), Marcel Pekarčík (OFK 1934 Spišské Bystré) či Jozef Dzurňák (FK 49 Spišský Hrhov). Vikartovce sú jediným klubom, z ktorého sú vo finálnom výbere až dvaja futbalisti. Vynikajúce výkony Jakuba Diabelka nezabezpečili len premiérovú účasť v Jedenástke roka, ale získal aj najviac hlasov zo všetkých. Medzi „hviezdičky“ VI. OMV ligy PFZ patrili aj Matej Jung (TJ Baník Hôrka), Marek Filo (OŠK Spišský Štvrtok) i Stanislav Mitura (OFK Toporec).

Kanonier nesmel chýbať

Posledným členom najlepšej zostavy PFZ je zároveň najlepší strelec sezóny 2017/18. Postup pre TJ Dunajec Spišská Stará Ves vtedy s 33 gólmi vystrieľal Lukáš Bednarčík, ktorý už svoje kanonierske schopnosti preukazuje v V. lige –podtatranskej VsFZ, kde je so 16 presnými zásahmi druhým najlepším strelcom po jesennej časti. „Pre mňa to sú krásne pocity. Či to bolo pred siedmimi rokmi, či to je teraz, ja si také ocenenia veľmi vážim. Som rád, že mi to tam padá stále. Jeseň síce nebola najvydarenejšia, ale dobehol som to v jarnej časti. Páči sa mi, ako túto akciu zväz organizuje. Je to motivácia najmä pre mladých hráčov, ako som bol predtým aj ja, mal som z toho veľký zážitok, bolo to super. Keď sa sem chcú chlapci dostať, mali by robiť niečo navyše, samostatne si ísť zabehať, zacvičiť a skrátka makať na sebe. Ja som si minulý rok dokončil aj trénerskú licenciu a teraz u nás začínam pracovať s dorastom,“ vyjadril sa Lukáš Bednarčík.

Štefan Vaľko. (Snímka: archív/mik)

VI. liga má úroveň

„Hlasovanie je transparentné a nikto nie je zvýhodňovaný. Hráči, ktorí si to zaslúžili, dostali hlasy a sú tam. Má to už svoju tradíciu, ale táto jedenástka je jednou z najkvalitnejších v histórii tejto ankety. Šiesta liga je najmä súťaž pre chlapcov, ktorí stratili záujem o vyššie méty a tu vedia skĺbiť štúdium s futbalom. Napomáha to potom aj ich umiestneniam v Jedenástke roka. Futbalisti, ktorí boli teraz ocenení, v minulosti hrávali aj II. ligu, takže sú meradlom toho, že aj v VI. lige, ktorá má svoju úroveň, je o čo hrať. Nečudujem sa teda chlapcom, že s futbalom neskončili a pokračujú ďalej. Nabudúce nás čaká 15. ročník a urobíme všetko preto, aby to bolo na ešte vyššej úrovni a chceme umožniť vstup viacerým futbalistom možno aj zo VII. ligy, aby aj oni vedeli, že majú o čo hrať,“ povedal dlhoročný predseda Podtatranského futbalového zväzu Štefan Vaľko.

Michal KLEIN