Bachratý i Mihoková si privstali, aby predčasne získali tituly

Zimná bežecká séria v sobotu ráno pokračovala Sunrise Run-om vo Veľkej Lomnici.

Štartovalo sa pri východe slnka. (Snímka: Snímka: sportTATRY.sk)

Bežci a nordic walkeri sa s východom slnka vydali na 7-kilometrovú trať. Museli sa popasovať s mrazivým počasím a zasneženým okruhom, ktorý ich previedol od golfového areálu Black Stork smerom do Veľkej Lomnice okolo relaxačného a vzdelávacieho centra Wild Park na vrch Smrekovec, odkiaľ sa pretekári vrátili naspäť.

Vo finiši šprintovali

Minuloročné prvenstvo obhájil s časom 24.03 min Štefan Bachratý z Popradu tesne pred ďalším Popradčanom Martinom Bálintom a tretí dobehol Emil Henček z Košíc. „Dlhšie sa ma držala choroba a s ľahkými tréningami som začal iba pred týždňom. Nemal som teda veľké očakávania, ale pár dní pred pretekmi som sa už cítil dobre a začal som si veriť. Ťažko sa mi vstávalo, ale na trati som nemal ani žiadnu krízu, súperov som si kontroloval, ale uprostred trate som si ešte netrúfol ujsť. Spolu s Martinom Bálintom sme neskôr odišli, vo vedení sme sa striedali a asi 200 metrov pred cieľom som začal zrýchľovať. Na šprint som si veril,“ povedal Štefan Bachratý, ktorému sa tak po treťom a druhom mieste konečne podarilo v rámci 6. ročníka Zimnej bežeckej série aj zvíťaziť.

Popradčan Štefan Bachratý. (Snímka: sportTATRY.sk)

Zimný hetrik

Medzi ženami potvrdila výbornú formu Batizovčanka Timea Mihoková z Bežeckého klubu Poprad, ktorá s časom 26:08 min porazila aj Tatranku žijúcu v Brne a aktuálnu bežeckú kráľovnú Tatier Patríciu Puklovú. „Nemali to byť až také náročné preteky, ale nasnežilo veľa snehu a nevedela som, čo môžem od seba očakávať. V zimnom období sa mi nebehá tak dobre ako v lete. Dopadlo to teda nad moje očakávania a povzbudil ma aj celkom veľký náskok. Viac mi robí problémy tá zima, než vstávanie. Jedny preteky mesačne však nie sú také únavné,“ hodnotila Mihoková. Tretiu priečku obsadila Jana Tatarková. V nordic walkingu boli najrýchlejší Viktor Lapšanský zo Starej Ľubovne a Štrbianka Zuzana Levocká.

Batizovčanka Timea Mihoková. (Snímka: sportTATRY.sk)

Finále bude formalitou

Bežci si už tento víkend môžu zmerať svoje sily s bežkármi a skialpinistami na 8. ročníku Vertical Grand Tour, no Zimnú bežeckú sériu ukončia až 9. februára. Grand finále pobežia so skialpinistami v pätách z Tatranskej Polianky na Sliezsky dom. V rámci celkového víťazstva v sérii však už pôjde iba o formalitu, pretože zo štyroch kôl sa bežcom počítajú tri najlepšie výsledky, takže Timea Mihoková, ale aj Štefan Bachratý majú celkové tituly už predčasne vo vrecku.

Michal KLEIN