Krátke správy zo športu 2. týždeň

Futbalisti začali prípravu zostra

Popradčania sa opäť prihlásili do českej Zimnej Tipsport ligy, ktorá láka aj slovenské kluby. Minulý týždeň absolvovali všetky tri stretnutia základnej skupiny. Na neutrálnej pôde vo Vranove nad Topľou v utorok podľahli Prešovu 0:3, a potom sa presunuli do Orlovej. V piatok napriek gólom Janča a Horvátha z penalty ich v piatok zdolal Baník Ostrava 2:3 a nedeľná derniéra v súťaži priniesla vďaka zásahu Maťaša víťaztvo 1:0 proti Prostějovu. O triumf v skupine D sa pobije Prešov s Ostravou.

Cenu Popradu získal Ružomberčan

V sobotu sa v Poprade-Matejovciach uskutočnil 20. ročník stolnotenisového turnaja O Cenu Popradu. Vďaka dobrej propagácii sa prihlásilo rekordných 68 účastníkov. Dvojhry ovládol Ružomberčan Peter Pisarčík, ktorý vo finále zdolal Petra Micheľa z Bytče a tretí skončil Levočan Dávid Plačko. Michalovčan Matúš Dráb s Rastislavom Troppom zo Spišskej Belej zvíťazili v štvorhrách pred Petrom Pisarčíkom s Frederikou Pisarčíkovou a Kežmarčanom Kamilom Kovalčíkom  s Milanom Martinom z Letanoviec.

Mladší Žampa bodoval napriek pádu

Vo Švajčiarsku sa aj za účasti tatranských bratov Žampovcov konal Svetový pohár alpských lyžiarov. Adam nedokončil 1. kolo obrovského slalomu, no Andreas postúpil a v druhom kole napriek pádu vylepšil svoju pozíciu na 20. miesto a prvé body v sezóne. Adam sa predstavil aj v slalome, no v 2. kole dostal špicar. Biatlonisti aj s Martinom Otčenášom pretekali v Nemecku. Štrban v šprinte skončil 54., v stíhačke sa vyšvihol o 20 miest vyššie a mužskú štafetu doviedol do cieľa na 11. priečke.

Ninisov výsledok kariéry

Aj v novom roku pokračuje Svetový pohár v sánkovaní, kde súťaží aj niekoľko športovcov z nášho regiónu. Dolnosmokovčan Tomáš Vaverčák s Matejom Zmijom v Nemecku svoju jazdu v rámci dvojíc nedokončili a Katarína Šimoňáková z Tatranských Matliarov skončila 18. Ich spoločná štafeta aj s Jozefom Ninisom z Tatranskej Štrby obsadila 7. priečku. Mužská slovenská jednotka však zažiarila v nedeľu v Lotyšsku. Pre Ninisa bolo 5. miesto v rámci v rámci Svetového pohára životným výsledkom.

Súťažiť budú amatérski bežkári

Verejné preteky v behu na lyžiach sa uskutočnia v sobotu od 10.00 h v Športovom areáli Dubne v Kamienke. Na Beh víťazstva sa môžete do 18. januára registrovať za 6 eur na tjmierkamienka.sk, ale za dvojnásobok aj na mieste. Pôjde sa klasicky s hromadným štartom. V nedeľu pod záštitou kapely No Name o 12.00 h v Areáli bežeckého lyžovania Snow Štrbské Pleso odštartuje 6. ročník Štrbských bežiek. Dospelí sa za 7 eur môžu prihlásiť na pretekaj.sk do 18. januára, ale možnosť bude za 10 eur aj na mieste.