Krátke správy zo športu 3. týždeň

Našim sa medzi elitou nedarilo

Do Svetového pohára alpských lyžiarov sa vrátil Popradčan Martin Bendik. Vo švajčiarskom Wengene absolvoval alpskú kombináciu (slalom + zjazd), kde skončil 35. a v štandardnom zjazde obsadil 47. pozíciu. Nedarilo sa ani Tatrancovi Adamovi Žampovi, ktorý v slalome skončil na 41. mieste. Biatlonisti sa presunuli do nemeckého Rupholdingu. Štrban Martin Otčenáš v šprinte dvakrát minul a stačilo to len na 57. priečku. V štafetách priviedol po trestnom kole Slovákov do cieľa na 13. mieste.

Bežkovali pri umelom osvetlení

Po Tatranskom pohári a Memoriáli 24 padlých hrdinov SNP sa na Štrbskom Plese konalo ďalšie kolo Slovenského pohára v behu na lyžiach. V sobotu to boli Večerné preteky, kde na 8 km voľným spôsobom triumfoval Gerlachovčan Peter Mlynár pred dvojicou z Látok Andrejom Segečom a Rudolfom Michalovským. Ženy mali o 2 km kratšiu trať, na ktorej zvíťazila Nováčanka Barbora Klementová pred Luciou Repkovou z KBT Spiš a Kristínou Trošokovou z Jasnej. Pretekali aj žiaci, dorast, juniori či veteráni.

Skialpinisti, bežci i bežkár pohromade

V sobotu večer sa na trati z Tatranskej Lomnice na Čučoriedky a späť konal 8. ročník Vertical Grand Tour, ktorá spája tri disciplíny. Najrýchlejšie zvládol 5,4 km za 27:28 min skalpinista Ľubomír Valko z Košíc. Celkovo pätica skialpinistov zdolala najlepšieho z bežcov Poliaka Zbigniewa Jaworskiho a jediným bežkárom v štartovom poli bol Pavol Jambrich z Popradu. Zdatnejší skialpinisti mohli absolvovať aj dve kolá a za 54:17 min sa z nich prvý v cieli objavil Vladimír Hubač z T. Lomnice.

Popradčania s ligistom uhrali remízy

Futbalisti po Zimnej Tipsport lige v sobotu odohrali prípravný dvojzápas na ihrisku fortunaligovej Podbrezovej. Oba kluby rozdelili svoje kádre na dva tímy, no oba duely sa skončili remízou 1:1. V prvom skóroval za Poprad Erik Streňo a v druhom Lukáš Horváth. Okrem tradičných mien FK Poprad nastúpili aj nové tváre ako Luberda, Vilotič, Mindauvz, Gajan, Kuba, Metayer či Dropp. Popradský dres si už neobliekol nigérijský útočník Onwudi, ktorý v predchádzajúcich stretnutiach trénera neočaril.

Volejbalistky odštartovali nadstavbu

Parfems.sk extraliga žien sa prehupla do svojej druhej časti. Kežmarčanky v sobotu na domácej palubovke vstúpili v pozícii lídra skupiny o 5. až 8. miesto triumfom 3:1 nad Trnavou. Najväčšiu zásluhu na tom majú smečiarky. Zaťková zaznamenala 16 bodov, Jakábová s Kubovou ešte o bod viac. V Edymax extralige mužov sa ešte len skončila základná časť, v ktorej poslední Staroľubovňania vyhrali celkovo iba dva sety. V sobotu doma podľahli Nitre 0:3 a zahrajú si skupinu o 5. až 10. priečku.