- Podtatranské noviny - http://www.podtatranske-noviny.sk -

Krátke správy zo športu z obdobia Vianoc a nového roka

Futbalistov uvidíte aj v televízii

V piatok odštartovali zimnú prípravu popradskí futbalisti, ktorých už tento týždeň čakajú tri stretnutia českej Zimnej Tipsport ligy proti Prešovu, Olomoucu (aj v priamom prenose Nova Sport 1 v piatok o 13.00 h) a Prostějovu. Tím opustila štvorica Urbanič, Medak, Kica a brankár Knurovský, ktorý je na skúške vo Francúzsku. Naopak, prvou posilou FK Poprad sa stal stopér Martin Luberda z Prešova a niekoľko ďalších hráčov vrátane útočníka z Nigérie absolvuje pod Tatrami skúšku.

Koky prišiel o opasok šampióna

Ešte 22. decembra sa v Spišskej Novej Vsi uskutočnilo podujatie v zmiešaných bojových umeniach PCF 19 Road to be Legendary. Organizoval ho Pit Gym Levoča, ktorý do boja vyslal šesticu členov. Svoje zápasy v oktagone do víťazného konca doviedli Michal Čuja, Enriko Koterba i Leonard Spišský. Naopak, Samuel Dutko a Miroslav Holub svoje duely prehrali, no porážka môže mrzieť najmä Ladislava Kokyho, ktorý stratil titul PCF v bantamovej váhe. Jubilejné PCF 20 sa uskutoční  21. apríla v Aréne Poprad.

Na Štrbskom Plese dominoval Koristek

Koncom roka sa uskutočnil už  61. ročník Memoriálu 24 padlých hrdinov SNP v behu na lyžiach, ktorý je súčasťou FIS Slavic Cup-u. Medzi mužmi na 10 km voľnou technikou triumfoval Ján Koristek pred poľským duom Jan Antolec – Klisz. Na polovičnej ženskej trati zvíťazila Poľka Marcisz pred Bulharkou Lukoninou a Klementovou. Rovnaké vzdialenosti bežkári absolvovali aj klasicky. Medzi mužmi vyhral Koristek pred Antolcom a Segečom a u žien dominoval Poľky v poradí Kowalczyk, Marcisz, Skinder.

Žampovi dvakrát tesne unikli body

Počas vianočného obdobia pokračoval Svetový pohár alpských lyžiarov aj s Adamom Žampom. Tatrancovi sa však bodovať podarilo iba v obrovskom slalome v rakúskom Saalbachu za 22. priečku. Jeho brat Andreas skončil 38. a stále nemá ani bod, takže v slalome, kde Adam skončil na 31. mieste, ho už nahradil Matej Falat. Žampovi vôbec nevyšiel následný slalom v talianskej Madonna di Campiglio, kde obsadil až 49. pozíciu a uplynulú nedeľu v záhrebskom slalome z toho bolo 32. miesto.

Otčenášovi sa na Morave nedarilo

Biatlonisti to mali vo svojom Svetovom pohári pokojnejšie, keďže mali iba jedno podujatie. Tesne pred Vianocami sa predstavili v Novom Měste na Morave, kde nechýbal ani Štrban Martin Otčenáš. V rýchlostných pretekoch na 10 km sa mu vôbec nedarilo. Dvakrát minul, skončil až 75., čo bolo výrazne horšie ako 44. Kazár a v stíhačke ani v pretekoch s hromadným štartom sa už nepredstavil. Prvou zástavkou Svetového pohára biatlonistov v novom roku bude tento týždeň nemecký Oberhof.