Správy z kultúry: V Dome kultúry v Poprade uvidíte divadelný koncert, v kine Tatran festival ruského filmu

Festival ruského filmu v Poprade

Kino Tatran od utorka 15. januára do štvrtka 17. januára prináša festival Mosfilm. V utorok o 19.00 h uvidíte komédiu Dom na prenájom, kde bude na prenájom dom bez vedomia majiteľa. Vojnový film Biely tiger v stredu o 19.00 h sa odohráva počas Veľkej vlasteneckej vojny, kde sovietov ohrozoval tank Biely tiger. Dráma Rozhodnutie o likvidácii vo štvrtok o 17.00 h hovorí o likvidácii vodcu čečenských teroristov. Festival uzavrie o 19.00 h Vronského príbeh o Anne Kareninovej. Vstup je voľný.

Príde Biológia politika – Fouché

Lukáš Brutovský uvádza divadelný koncert o bezcharakternom človeku, ktorý bol vzorom všetkých intrigánov. Joseph Fouché dokázal využiť vo svoj prospech zvraty francúzskej revolúcie. Rocková pseudoopera nadčasovým spôsobom rozpráva o časoch gilotín a zároveň je i politickým školením pre cynikov. Predstavenie uvidíte v Dome kultúry Poprad v sobotu 19. januára o 18.00 h. Do sektora so zníženou viditeľnosťou bude vstup voľný, za bočný balkón zaplatíte 5 eur, za balkón 9 eur a za prízemie 11 eur.

Dom kultúry v Poprade. Ilustračná snímka: rov

Básne Staroľubovňana zvíťazili

Záver minulého roka patril v popradskom hoteli Satel odovzdávaniu cien v rámci 55. ročníka literárnej súťaže Wolkrova Polianka. Cieľom súťaže na počesť českého básnika Jiřího Wolkra je podporiť tvorivosť mladých básnikov do 30 rokov, ktorým ešte nevyšiel knižný debut. Súčasťou odovzdávania cien a hodnotenia tvorby bolo vystúpenie gitaristky Michaely Regecovej i beseda s básnikmi Milčákovcami a prozaikmi Petrom Juščákom a Petrom Karpinským. Víťazom sa stal Adam Kollár zo Starej Ľubovne.

Do regiónu zavítajú donskí kozáci

V rámci desiateho turné po Európe Balalajka 2019 vám sólisti kozáckeho chóru Volnij Don predvedú na tradičných ruských hudobných nástrojoch staré známe melódie i nové piesne. Tešiť sa na nich môžete v nedeľu 20. januára o 15.00 h v Dome kultúry v Poprade. Vstupné je 6 eur. V mestskom divadle v Levoči vystúpia taktiež v nedeľu o 18.00 h. Vstupné je v predpredaji 6 a 7 eur, na mieste 8 eur. V Mestskom kultúrnom stredisku Kežmarok ich uvidíte v pondelok 21. januára o 19.00 h. Vstupné bude 7 eur.

Manželia, zapojte sa do fotosúťaže

V rámci Národného týždňa manželstva vyhlasuje OZ Naruby spolu s Prešovským samosprávnym krajom fotosúťaž na tému Hráme spolu! v manželstve. Do tohtoročnej súťaže sa môžete zapojiť fotografiami, ktoré zachytia vašu spoločnú hru, či už pôjde o hudobné nástroje, šport alebo spoločenské hry. Fotografie posielajte najneskôr do 31. januára. Viac informácií o projekte Národný týždeň manželstva ako aj prihlasovací formulár nájdete na stránke www.ntmpo.sk.