Krátke správy zo športu 8. týždeň

Dubašák sa stal majstrom Slovenska

V bratislavskej Športovej hale Elán sa 16. februára konali Halové majstrovstvá Slovenskej republiky v atletike. Medzi mužmi v behu na 3 000 metrov tam zvíťazil aktuálny bežecký kráľ Tatier a predseda AK Steeple Poprad Jozef Dubašák. Známy 41-ročný Popradčan časom 9:27,31 min deklasoval konkurenciu, keď druhému Milanovi Plevákovi nadelil polminútu a stal sa tak slovenským šampiónom medzi veteránmi nad 35 rokov.

Otčenáš vyhral majstrovstvá Slovenska

Svetový pohár alpských lyžiarov pokračoval v Bulharsku už bez Tatranca Adama Žampu, ktorý má zlomený palec na ruke. Do alpskej kombinácie tak nastúpil jeho brat Andreas. Po 47. mieste v Super-G na slalomovú časť nenastúpil.  V „obráku“ bodoval za 26. priečku. Na „sveťák“ sánkarov do ruského Soči cestoval len Jozef Ninis z Tatranskej Štrby a skončil tam 21. Biatlonosti mali v Osrblí slovenský šampionát, kde rýchlostné preteky na 10 km vyhral Štrban Martin Otčenáš a na 20 km neštartoval.

V Bachledke lyžovali veteráni

Bachledova dolina uplynulý víkend patrila 4. ročníku Memoriálu Dušana Krajňáka, ktorý bol aj 5. kolom Slovenského pohára Masters a Open. V sobotnom slalome triumfoval Bratislavčan Matej Mistrík pred Martinom Legutkym z TJ Vysoké Tatry a Dušanom Ambrosom z Bratislavy. Najrýchlejšou ženou bola Anna Blahutová z Jasnej. Prievidžan Ján Vozárik vyhral nedeľný obrovský slalom, druhý skončil Jozef Puttera z LK Opalisko, tretí bol Martin Legutky a medzi ženami opäť nenašla konkurentku Anna Blahutová.

Darilo sa najmä karatistom zo Starej Ľubovne

V Trenčíne sa 16. februára aj za účasti štyroch podtatranských klubov konal Slovenský pohár detí a žiakov, ktorý bol zároveň 1. kolom Majstrovstiev SR v kumite družstiev 6 až 7-ročných. Najlepšie z našich sa darilo ŠKM-KK Stará Ľubovňa, ktorý s výsledkom 7-8-6 obsadil v medailovej bilancii klubov 3. priečku. Do prvej desiatky prenikol aj deviaty popradský Shihan za 3-6-9. Jeho mestský rival Central skončil za 2-1-3 na 20. mieste. MŠK KK Kežmarok skončil s bilanciou 1-1-3 na 26. priečke.

Furmani súťažia aj v zime

Areál Dubné v Kamienke obsadili 16. februára furmani na 14. ročníku pretekov, ktoré sa prvýkrát konali v zime. Záprahy súťažili v rýchlostnej disciplíne so saňami, potom sa ťahal lyžiar a ukončil to kráľovský ťažký ťah v páre. Najviac sa darilo domácemu Michalovi Raškevičovi, ktorý zapriahol Bela a Cigána. S pomocníkom Vladimírom Polomčákom vyhrali sane a v ostatných disciplínach boli druhí. Rastislav Ďurica z Brezovice obsadil druhé miesto a tretí skončil Milan Ševčík z Vitanovej.