Krátke správy zo športu 5. týždeň

Popradčania boli v súboji legiend

Cez víkend sa na banskobystrických Štiavničkách konal Kaufland Winter Classic. Hokej pod holým nebom spestril aj zápas slovenských legiend a tím Tipsport zdolal Kaufland 21:23. V mužstve Kauflandu sa predstavili aj traja popradskí odchovanci. Do brány sa postavil Miroslav Šimonovič, Arne Kroták strelil dva góly a v súťaži presnosti trafil štyri terče na päť pokusov. Najlepším hráčom súboja sa stal Peter Bondra, ktorý taktiež skóroval a snažil sa trafiť bránu aj z blízkej veže.

Legionári na skúške nepresvedčili

Popradskí futbalisti pokračujú v zimnej príprave, no s tímom už nie sú legionári Vilotič zo Srbska, Mindauvz z Litvy ani Metayer z Francúzska, ktorí na skúške neuspeli. Pod Tatrami naďalej hľadajú útočníka. Minulý týždeň Popradčania vďaka gólom Janča, Horvátha z jedenástky a Zošáka zvíťazili vo Vítkoviciach 2:3 (1:2). Niektorí hráči A mužstva pomohli rezerve aj pri sobotňajšom triumfe 2:1 na umelej tráve NTC v Tatranskej Lomnici nad Liptovským Hrádkom. V stredu popradskí A-tím odohrá duel proti rezerve Ružomberka na Liptove.

Oravec sa rozhodol pre prestup

Slovenská hokejbalová extraliga má zimnú prestávku. MŠK Autostyle Kežmarok patrí po jeseni až 10. priečka, takže play-off nemá zďaleka isté. Naopak, Považská Bystrica stráca na lídra z Martina len dva body a pred jarou poriadne posilňuje káder. Jednou z výrazných posíl je aj známy Kežmarčan Boris Oravec, ktorý si chce pred koncom hokejbalovej kariéry vyskúšať aj iné prostredie, nabrať novú motiváciu pred svetovým šampionátom a naplniť najvyššie ciele, ktoré slovenská súťaž ponúka.

V Poprade sa darilo najmä Kežmarčanom

Red Arrows Poprad v sobotu usporiadal na ZŠ s MŠ Komenského 2. kolo Slovenského pohára – región východ v halovej lukostreľbe. Z domáceho klubu sa z víťazstva vo svojich kategóriách tešili D. Ivan, M. Schindlerová, K. Slebodníková, N. Goldbach, D. Dobisová. Ešte lepšie sa však darilo MŠK-LK Kežmarok vďaka triumfom F. Janíka, S. Dinhovej, M. Barčáka, B. Šimovej, T. P. Slovíka, D. Pashchenkovej, S. Šilona, R. Polaka, S. Vaľovej, M. Doriča, M. Gontkoviča, V. Modlu, R. Pluta i K. Juhásovej.

Kto ťahal plavcov v roku 2018?

V pondelok 28. januára sa v rámci pravidelnej členskej schôdze Klubu plávania Aquacity Poprad vyhlasovali aj najlepší plavci za rok 2018. Medzi ocenených sa dostali Tamara Potocká, Nina Švarcová, Natália Králová, Tomáš Želikovský, Samuel Sopko, Jakub Rigda, Marek Koreň, Nina a Sofia Hudžikové, Filip a Richard Jančekovci, Jana Gemzová, Katarína Illenčíková, Barbora Pitoňáková, Michal Suranovský, Daniel Zacharovský a Mia Koral. Cenu pre trénera si prevzala Mariana Holáková.