Krátke správy zo športu 6. týždeň

„Kamzík“ Bondra hral za Slovensko

Minulý týždeň mala Tipsport Liga prestávku a tí najlepší hokejisti z našej súťaže vrátane Popradčana Dávida Bondru sa presunuli do Bratislavy. Slovensko totiž reprezentovali na Kaufland Cup-e. Tréner Ramsay zaradil Bondru do prvého útoku a Slováci zdolali Bielorusov 2:1. Krátky turnaj vďaka triumfu 5:1 nad tzv. olympijským tímom Ruska naši reprezentanti aj vyhrali. Bondra v zápasoch nebodoval. Reprezentáciu uvidíte pred MS aj v Poprade v máji proti Veľkej Británii a Nórsku.

Šimoňáková i Ninis v rámci ME zhodne 18.

V nemeckom Oberhofe sa konal Svetový pohár sánkarov, ktorý bol zároveň 50. európskym šampionátom. Čerství juniorskí majstri Európy Vaverčák-Zmij vo dvojiciach neštartovali, ale v individuálnych disciplínach Slovensko malo zastúpenie. Jakub Šimoňák z Tatranských Matliarov síce nepostúpil z kvalifikácie, ale Jozef Ninis z Tatranskej Štrby bral medzi mužmi 23. priečku. Katarína Šimoňáková v ženských pretekoch obsadila 19. miesto. Obom patrí v rámci Majstrovstiev Európy zhodne 18. pozícia.

Štrban Otčenáš v Kanade vymrzol

Svetový pohár biatlonistov sa presunul zase do kanadského Canmore. Dlhú cestu za oceán meral aj Štrban Martin Otčenáš, no celý týždeň robili usporiadateľom problémy extrémne nízke teploty, pričom pri teplotách nižších ako mínus 20 °C nemohli pretekárov pustiť na trať. Nastávali teda aj vynútené zmeny v súťažiach a niektoré preteky sa museli aj zrušiť. Otčenáš vo vytrvalostných pretekoch na 15 km päťkrát minul terč a skončil 53. Už tradične bol aj finišmanom štafety, ktorá ukoristila 9. miesto.

Bendik obstál v Super-G na MS solídne

Alpským lyžiarom sa začali Majstrovstvá sveta vo švédskom Are, kde sa zraky slovenských fanúšikov upriamujú na Liptáčku s medailovými ambíciami Petru Vlhovú. V akcii však máme aj mužov. Popradčan Martin Bendik obsadil v stredajšom Super-G na svoje pomery výborné 38. miesto, v sobotnom zjazde skončil 47. a v pondelok absolvoval alpskú kombináciu, kde však nedokončil slalomovú časť. Tatranca Adama Žmampu čaká v utorok tímová súťaž i obaja bratia Žampovci sa predstavia aj v piatkovom obrovskom slalome a Adam sa v nedeľu predstaví aj v slalome.

Na Orave úradovali shihanisti

Ešte 2. februára sa v Dolnom Kubíne uskutočnil Orava Cup 2019 v karate aj za účasti trojice podtatranských klubov. Perfektne si počínal najmä popradský Shihan, ktorý vďaka triumfom sestier Klempových, Mareka Hrebenára a Veroniky Jalowiczorovej s bilanciou (6-6-5) medailovú štatistiku klubov vyhral. ŠKM-KK Stará Ľubovňa získal osem cenných kovov (2-2-4) a skončil deviaty. Popradský Central obsadil 25. miesto za bilanciu (1-0-5).