Krátke správy zo športu 7. týždeň

Lyžiarom sa v individuáloch na MS nedarilo

Majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní vo Švédsku vyvrcholili minulý týždeň. Popradčan Martin Bendik nedokončil slalom alpskej kombinácie. Tatranec Adam Žampa prispel k výbornému 5. miestu Slovenska v tímovej súťaži, no v individuálnych pretekoch sa mu nedarilo. Obrovský slalom nerozbehol najlepšie a v 2. kole navyše vypadol. V slalome urobil obrovskú chybu, po ktorej do finálového kola nenastúpil. Andreas Žampa sa zúčastnil len obrovského slalomu, no ani on v ňom nedokončil 2. kolo.

Oklieštená zostava vodu nemútila

Minulý víkend mali najvyššie slovenské basketbalové súťaže prestávku, pretože muži i ženy hrali v Bratislave Slovenský pohár. Popradčanky mali v lete existenčné problémy, takže do tejto súťaže sa ani neprihlásili. Naopak, Sviťania sa dali zaradiť aj medzi čierne kone, no bez opôr v zostave ako Avramovič, Vučičevič, Washburn či Galata nestačili už vo štvrťfinále na prvú prekážku zo Spišskej Novej Vsi 79:90. Z celkových pohárových triumfov sa tešili Ružomberčanky a Levičania.

Karatistom sa na začiatku roka darí

Pod Pustým hradom sa 10. februára konal 29. ročník Zvolen Cup-u, kde nechýbalo ani trio podtatranských klubov, ktoré sa presadili aj v konkurencii zo Slovenska, Českej republiky a z Čiernej Hory. Popradský Shihan nadviazal na výsledky z Oravy a s bilanciou 4-3-8 obsadil v medailovej štatistike 5. miesto. Tesne za najlepšou desiatkou skončil s výsledkom 2-3-7 ŠKM-KK Stará Ľubovňa a hneď za ním na  12. priečke skončili popradskí centralisti s dvoma medailami každého lesku.

Na Spiši plávali aj malí Popradčania

Nová plavecká sezóna odštartovala počas druhého februárového víkendu Putovným pohárom Slovenského raja v Spišskej Novej Vsi. Zúčastnili sa ho najmladší členovia KP Aquacity Poprad a v bodovacej súťaži klubu priniesli 8. miesto. Medzi medailistov sa zaradili: Martin Kochan, Mia Korál, Richard Nahalka, Lukáš Stančák, Oliver Tomas i Daniel Zacharovský. Popradská výprava mala na Spiši 33 plavcov, ktorí 231 štartov v individuálnych disciplínach pretavili na 191 osobných rekordov.

Popradské „svište“ lyžovali

V rámci 18. ročníka pretekov v obrovskom slalome v Mýte pod Ďumbierom v sobotu trinástykrát pretekali aj zrakovo a telesne postihnutí lyžiari. Zúčastnili sa ich aj dvaja študenti levočských škôl, ktorí sú členmi Spolku nevidiacich a slabozrakých športovcov Svišť z Popradu, ale aj 67-ročný predseda tejto organizácie Štefan Kopčík. Práve tento veterán navádzaný Martinom Lajošom bol z trojice najrýchlejší, druhý skončil Ján Kolodzej s navádzačom Jozefom Gallikom a trio uzavrel Dávid Hudák so Stanislavom Suchým.