Nové PN: V Lendaku otvorili sánkarskú dráhu, Ramagu ateliér má rok

V Podtatranských novinách č. 6, ktoré sú v predaji od utorka 5. februára, sa dočítate viac aj o týchto témach:

Vo štvrtok predstaví Správa Tatranského národného parku návrh Návštevného poriadku TANAP. Prezentácia na Mestskom úrade vo Vysokých Tatrách sa začne o 10.00 h a je určená pre širokú verejnosť.

Kežmarský sen o kampuse v bývalých kasárňach sa rozplýva. Prešovský samosprávny kraj má inú, a lacnejšiu, alternatívu, ako vyriešiť priestorové problémy stredných škôl v Kežmarku.

Bývalé kasárne chcelo mesto Kežmarok zmeniť na kampus. Snímka: rov

Múzeum v Kežmarku pripravuje novú výstavu o limanovskej bitke. Riaditeľka Erika Cintulová hodnotí aj úspešný minulý rok múzea.

Reedukačné centrum v Spišskom Hrhove končí. Bude sa sťahovať do Levoče. Obec teraz rieši, čo s priestormi bývalého kaštieľa.

Podpredseda vlády Richard Raši (vpravo) odovzdal starostovi Lendaku Pavlovi Hudáčekovi certifikát k projektu WiFi pre Teba. Snímka: rov

Lendak sa stal prvou obcou, ktorý podpísal zmluvu o zriadení bezplatných wifi zón s Úradom podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu. Jedna zo zón by mala pokrývať aj miestny cintorín.

KULTÚRA:

V Spišskej Starej Vsi už rok funguje Ramagu ateliér. Porozprávali sme sa s principálom Divadla Ramagu Lukášom Marhefkom o ateliéri, divadle i kultúre na Zamagurí.

Principál Divalda Ramagu Lukáš Marhefka. Snímka: archív LM

ŠPORT:

Ždiaran Michal Bekeš sa venuje rýchlostnému lyžovaniu. Je priekopníkom tohto športu u nás. Porozprával nám o radostiach i starostiach spojených s týmto športom.

Popradskí hokejisti pred reprezentačnou prestávkou zvládli dva domáce duely takmer na sto percent.

Prírodná sánkarská dráha v Lendaku. Snímka: archív SK Lendak

V Lendaku vybudovali prírodnú sánkarskú dráhu. Po 40-tich rokoch sa u nás dokonca konajú sánkarské preteky.

PUBLICISTIKA:

V Poprade si môžete aj zašermovať v dobových kostýmoch a replikami dobových zbraní. Túto možnosť ponúka Šermiarsky cech mesta Poprad – Goliath.

Nechýbajú naše tradičné rubriky:

Týždeň pod Tatrami pred sto rokmi

Historický kalendár