Spoznáme najlepšieho športovca kraja. Hlasovať môžete aj vy

Prešovský samosprávny kraj 13. marca v Historickej budove Divadla Jonáša Záborského už po šestnástykrát ocení najúspešnejších športovcov za uplynulý rok.

Dávid Bondra už triumfoval v ankete o najúspešnejšieho športovca mesta Poprad. Získa aj cenu od PSK? (Snímka: archív/mik)

Najlepších spomedzi jednotlivcov i kolektívov, ktoré nominovali kluby či občania, vyberie odborná komisia na základe stanovených kritérií, ale verejnosť si v internetovom hlasovaní zvolí svojho víťaza. Celkovo si môžete vybrať spomedzi 47 jednotlivcov a 25 kolektívov a svojmu favoritovi môžete odovzdať hlas raz denne od 19. februára do 5. marca. Na výber máte aj množstvo športovcov z podtatranského regiónu. Nominovaní sú hokejisti HK Poprad Dávid Bondra i Patrik Svitana, ktorí sa zúčastnili aj svetového šampionátu v Dánsku. Popradčana Petra Hámora si môžete vybrať napriek tomu, že pri svojom pokuse druhýkrát zdolať Mt. Everest neuspel. Spišské Bystré sa môže pýšiť majstrami sveta v hasičskom športe v disciplíne požiarny útok Annou Lavkovou a Petrom Vitkom. Dvoch kandidátov, ktorí sa zúčastnili olympiády v Pjongčangu má aj ŠKP Vysoké Tatry. Bežkár Peter Mlynár z Gerlachova tam obsadil 22. miesto v tímovom šprinte a 23. v šprinte jednotlivcov. Sánkar z Tatranskej Štrby Jozef Ninis v Kórei obsadil 25. priečku, na európskom šampionáte skončil šiesty a stal sa aj majstrom Slovenska. O vašu priazeň sa v ankete uchádza aj stálica KV MŠK Oktan Kežmarok – volejbalistka Monika Smák.

Podtatranský región má početné zastúpenie aj v kategórii kolektívov, kde sú za dospelých nominovaní Curling Club Poprad, ktorý triumfoval v slovenskej lige, vďaka čomu nás reprezentoval aj na európskom šampionáte B-divízie v Estónsku. V najvyšších slovenských súťažiach sa hokejisti HK Poprad i basketbalisti BK Iskra Svit dostali do štvrťfinále play-off a volejbalistky KV MŠK Kežmarok, dokonca, do semifinále. V mládežníckych kolektívoch máme zase svitských basketbalistov, ktorí sa stali vicemajstrami Slovenska v kategórii mladších žiakov. Do ankety sa môžete zapojiť na stránke po-kraj.sk.

Michal KLEIN