Správy z kultúry: Do súťaže môžete posielať kraslice, v Starej Ľubovni sa stretnete s Braňom Jobusom

Budete súťažiť v zdobení kraslíc

Cieľom celoslovenskej súťaže Krehká krása Batizoviec – Gúľaj sa vajíčko je povzbudiť tvorivosť umelcov a uchovať tradičné obyčaje. Záujemcovia môžu do 18. marca doručiť alebo poslať najmenej päť kusov kraslíc z jedného druhu techniky spolu s prihláškou na adresu Podtatranského osvetového strediska v Poprade alebo na Obecný úrad v Batizovciach. Vyhodnotenie bude 14. apríla v Kultúrnom dome Batizovce. Štartovné 2 eurá zaplatíte pri odovzdávaní kraslíc. Na podujatí môžete kraslice aj predávať.

Krehká krása Batizoviec. Snímka: rov

Stretnete sa s Braňom Jobusom

V pondelok 4. marca sa o 17.00 h v Ľubovnianskej knižnici v Starej Ľubovni stretnete s Branislavom Jobusom. Rodák z Piešťan je autorom detských kníh, hudobníkom a spevákom. Zakladateľ hudobného festivalu Vrbovské vetry či skupiny Karpatské chrbáty a Vrbovskí víťazi debutoval v knižnom svete v roku 2006 dielom Láskavé rozprávky. Od roku 2010 píše sériu o Muflónovi Ancijášovi. Autor je známy svojím humorom: „Som úprimný, otvorený a humor v sebe umelo nepotláčam, vyčnieva nad všetkým.“

Uviedli knihu o Cyrilovi a Metodovi

Pravoslávna cirkevná obec v Ľubici a obecný úrad vás včera, v utorok 26. februára, o 18.00 h pozvali na prezentáciu knihy Život a dielo našich prepodobných otcov Metoda a Konštantína, zvaného Cyrila. Pred prezentáciou knihy, ktorá bola v spoločenskom dome Cultus v Ľubici, sa o 17.00 h uskutočnila v chráme Zosnutia Presvätej Bohorodičky bohoslužba Akafistu svätým apoštolomrovným Metodovi a Cyrilovi, učiteľom Slovanov. Po odprezentovaní publikácie bolo pre prítomných okrem kníh pripravené aj pohostenie.