Správy z kultúry: O vašu zábavu sa cez víkend postará podujatie Snežné psy i kežmarský ples

Roztancuje vás kežmarský ples

Pri príležitosti 750. výročia udelenia mestských práv bude v Kežmarku v sobotu 9. februára Kežmarský ples v štýle 20. a 30. rokov. Program moderuje Lujza Garajová Schrámeková. Do tanca zahrá kapela Slovak Tango, DJ Edo Kenedy Horanský a zaspieva nemecká swingová speváčka. Uvidíte i módnu prehliadku či tanečnú šou. Ples začne o 19.00 h vo svadobnom centre VK Vadel. Vstupenka stojí 60 eur. Je v nej zahrnutý aj tanečný kurz, ktorý bude pred plesom. Lístky kúpite v Mestskom kultúrnom stredisku.

Práce zo súťaže Dúha budú v máji vystavené v priestoroch Galérie Provinčný dom. Zdroj snímky: www.staralubovna.sk

Dúha opäť preverí detský talent

Ľubovnianske osvetové stredisko v Starej Ľubovni si pre deti i tento rok pripravilo celoslovenskú literárnu a výtvarnú súťaž Dúha. Do jej 23. ročníka sa môžete zapojiť prácami na tému Čarovná príroda a Vo svete mojej fantázie. Príspevky zasielajte do 20. marca na adresu osvetového strediska. Práce musia zodpovedať téme. Súťaží sa v kategóriách deti MŠ vo veku 5 až 6 rokov, mladší žiaci 6 až 10 rokov, starší žiaci 11 až 15 rokov a žiaci ZUŠ. Viac informácií nájdete na www.osvetalubovna.sk.

Psie záprahy v Tatranskej Lomnici

Zažiť 9. a 10. februára eskimácky víkend pod Lomnickým štítom môžete v spoločnosti podujatia Snežné psy, ktoré sa tento rok koná po desiatykrát. Atmosféru severného pólu prinesú jazdy na psích záprahoch, expedičná výprava od póla k pólu či 50 severských psov. Počas dvoch dní zažijete rôzne súťaže, lavínové hry, tanec psov alebo aj rodinnú lyžovačku. Deti, ktoré si prinesú plyšových psíkov, dostanú darček. Podujatie nájdete na medzistanici Štart v čase od 10.00 do 15.00 h. Vstup je zdarma.