Aj kežmarské volejbalistky čaká play-off

V Parfems.sk extralige žien sa v sobotu skončila nadstavbová časť.

Kežmarok verzus Prešov. (Snímky: mik)

KV MŠK Oktan Kežmarok sa síce nedostal to hornej štvorky, ale v tej spodnej ani raz neprehral, takže domáci duel proti Prešovu bol výbornou generálkou na play-off. Hostky od začiatku ukazovali väčší hlad po víťazstve a z každého bodu sa veľmi tešili, ale dievčatá spod Tatier v pohode zvládli koncovku prvého setu. V druhom však Prešovčanky dominovali. Tretí a štvrtý boli veľmi vyrovnané, tímy si ich rozdelili a išlo sa do tajbrejku, kde tréner Kežmarku experimentoval, no jeho zverenkyne to v pohode zvládli a triumfovali 3:2.

Príjem verzus servis

„Už keď sme ich videli pri rozcvičke, vedeli sme, že to nebude ľahké. Súboje s Prešovčankami sú vždy také derby. Ony sú dynamické a vysoké, takže pokiaľ nemáme dobrý príjem a nemôžeme si to trošku rozhodiť, čaká nás na sieti vysoký blok, cez ktorý sa smečiarkam ťažko prechádza. Náš príjem bol síce horší, ale rozhodol servis. Diváci však videli aspoň veľa bojovnosti a dlhší zápas,“ hodnotila kežmarská kapitánka Katarína Jakušová a doplnil ju tréner Ondrej Spišák: „V niektorých fázach nám odišiel príjem, nevedeli sme sa dostať do prihrávky a nemáme tak veľa hráčok, ktoré by aj z ťažkých pozícií urobili tlak na súpera. V druhom sete nás rozstrieľali na prihrávke, a potom boli agresívne v protiútoku. Keď sme viedli, dýchalo sa nám ľahšie, doťahuje sa nám horšie. Dostávali sme sa ťažšie do hry, ale opierali sme sa o dobrý servis a neskôr sme už mierne začali ustávať tlak na prihrávke. Súper bol bojovný a na nás došiel taký moment únavy. Je to však lepšie, keď to prišlo teraz ako o týždeň neskôr. Veď v tajbrejku sme to absolútne prekopali, aj keď to nebolo potrebné, ale vyskúšali sme si niečo iné. Napríklad Kubovú som dal na smeč, družstvo dostalo impulz, ktorý sa pretavil vo víťazstvo.“

Už vedia, čo je im vlastné

KV MŠK Oktan Kežmarok síce v základnej časti nedosiahol na elitnú skupinu, ale v tej spodnej obsadil 5. miesto. „Vedeli sme, že prvá časť bude o tom, aby sme sa stretávali na tréningu a skrátka začali hrať. Až v druhej časti malo niečo nasledovať. Moje slová sa potvrdili, tréningy síce neboli ideálne v počte zúčastnených, ale aspoň tam už bol pravidelný cyklus. Baby sa začali spoznávať na ihrisku a od pohára s Nitrou prišiel ten moment, kedy sme zistili, že toto je naše, toto vieme a na to sa budeme spoliehať,“ ozrejmil Ondrej Spišák.

Bude sa lámať chlieb

Už pred stretnutím bolo jasné, že vo štvrťfinále hranom na tri víťazstvá sa Kežmarok stretne s Novým Mestom nad Váhom a tieto tímy sú v celkom rozdielnej situácii. Považanky v nadstavbe triumfovali iba raz a Kežmarčanky v nadstavbe neokúsili trpkosť porážky. „My sme už boli v ich situácii, keď sme hrali v prvej štvorke a poprehrávali všetky zápasy. Naša pozícia je asi lepšia, keďže sme na víťaznej vlne, aj keď sme mali slabších súperov. Nové Mesto má taktiež výbornú obranu, vysoké bloky, hrá rýchlo a má kvalitný servis. Z Nitry im prišla dobrá smečiarka i nahrávačka, sú zohrané. Pre nás je to však najhrateľnejší súper,“ pokračovala Jakušová a menšiu analýzu ponúkol Spišák: „Je to húževnatý súper, ktorý síce skončil štvrtý vo svojej skupine, ale odohral tam veľa ťažkých stretnutí. S každým získal nejaký set a myslím, že nad Pezinkom aj zvíťazil.  Nemajú extrémne hviezdy, ale sú vyrovnaní na každom poste, hrajú kontinuálne a nemajú žiadnu obrovskú slabinu. Naopak, my sa musíme vysporiadať s trochu slabšou formou niektorých dievčat. Bude to o načasovaní, ako nám vyjde servis a keď ustojíme prihrávku, budeme sa spoliehať na líderky Kubovú s Jakábovou, ktoré musia potiahnuť tím. K nim by sa mali pridať napríklad Morihladková s Pisarčíkovou. Verím, že tie štyri hráčky nájdeme a bude to o každom jednom bode.“ Play-off sa začína v sobotu na Považí, odveta sa odohrá pod Tatrami 16. marca a prípadný tretí duel môže rozhodnúť v Novom Meste nad Váhom 20. marca.

Michal KLEIN