Druholigistom sa začala futbalová jar

Popradčania chceli v sobotu Prešovu v rámci II. ligy oplatiť domácu porážku.

Kapitán Štefan Zošák v Stropkove proti Prešovu. (Snímka: FK Poprad)

Ambiciózni „orli“ na úvod jarnej časti cestovali do Stropkova, kde v aktuálnej sezóne našiel zázemie prešovský Tatran. Hostia by sa radi posunuli na prvé dve pozície v tabuľke, takže po kvalitnej príprave bolo pre nich veľmi dôležité, aby sa víťazne naladili. Tréner Marek Petruš stavil v základnej jedenástke na osvedčené mená a nové posily Luberda s Acostom ponechal na lavičke. V úvode stretnutia sa nič zaujímavé nedialo, až do nepresnej strely Šestáka spoza šestnástky. Sčista-jasna však Šarišania udreli zo štandardky. Kovalčík presne nacentroval na hlavu svojho spoluhráča, no Malec loptu vyrazil pred Špilára, ktorý bez problémov skóroval. Popradčania na inkasovanie mohli rýchlo odpovedať, no z nešťastného zásahu Mitrovića vlastenec nebol a Horváthovu hlavičku zlikvidoval brankár Lukáč.

Parádny obrat

Po prestávke síce najskôr Zekucia spálil tutovku, ale „orli“ dokázali skóre otočiť zo štandardných situácií. Práve Zekucia si výborne vyskočil na Kukoľov roh a bolo vyrovnané. Hlavou to skúšal aj Horváth, no Lukáč tentoraz dokázal úspešne reagovať. Prenikajúceho Zošáka však potom nedovolene zastavila domáca defenzíva a Šesták penaltu premenil. Veľkú hernú prevahu rozbehnutých Podtatrancov ešte potvrdil gólom z priameho kopu Kukoľ. V závere sa do hry z lavičky dostali postupne Acosta, Pajer i dorastenec Slebodník, ale na výsledku 1:3 sa už nič nezmenilo.

Zaslúžený triumf

„Bol to ťažký, bojovný zápas, súper bol na nás pripravený. Celý čas sme kontrolovali hru a mali sme loptu viac na svojich kopačkách. V prvom polčase sme si však nevytvorili toľko šancí, ako sme si predstavovali a zo štandardnej situácie sme inkasovali. Nálada v kabíne nebola optimálna, ale tréner nám v šatni prízvukoval, že ešte máme 45 minút. Nakoniec mal pravdu,“ hodnotil pre klubový web kapitán FK Poprad kapitán Štefan Zošák a doplnil ho práve Marek Petruš: „Som rád, že nám vyšiel úvod do jarnej časti víťazstvom. Aj keď sme prvý polčas prehrali gólom zo štandardnej situácie, teší ma, že mužstvo sa počas prestávky zmobilizovalo a stále si verilo, že zápas môže otočiť. Úvod do druhého polčasu nám vyšiel dokonale. Videli sme zaujímavý zápas z obidvoch strán. Prešov bol v bloku dobre organizovaný, ale myslím si, že sme vyhrali zaslúžene.“

Podtatrancov čaká priamy súboj so Skalicou o absolútnu špičku tabuľky. (Snímka: archív/rov)