Krátke správy zo športu 10. týždeň

Gallová v Poprade skončila

Basketbalistky tesne pred play-off Extraligy žien zaskočila správa o konci trénerky. „Tatiana Gallová nás v utorok požiadala o ukončenie spolupráce, takže naša spolupráca bola po vzájomnej dohode aj ukončená,“ ozrejmil športový riaditeľ ženského družstva Michal Weinciller. BAM-ku v sobotu v Košiciach viedla spolu s Ľubomírom Kovalským prezidentka klubu Jana Janáčková a jej zverenkyne prehrali 68:47 (34:18). Young Angels tak budú mať v stredu pod Tatrami postupový mečbal do semifinále.

Otčenášovi sa na MS zatiaľ nedarí

Oči biatlonových priaznivcov sa v týchto dňoch upierajú na Majstrovstvá sveta vo švédskom Östersunde, kde nechýba ani slovenská výprava na čele so zlatou Anastasiou Kuzminovou, ale i s Martinom Otčenášom. Štrban však na zmiešanú štafetu nebude spomínať v dobrom, pretože ako finišman neudržal desiatku a Slováci skončili 12. Ani individuálne 54. miesto zo šprintu nie je bohviečo, ale na účasť v stíhačke, kde sa polepšil o tri pozície, to stačilo. Biatlonistov ešte čakajú štyri disciplíny.

Mladší Žampa je národným šampiónom

Už tradične v ženskom tieni Petry Vlhovej je na Slovensku aj mužské alpské lyžovanie, ale tam dosahujeme skromnejšie úspechy. Tatranec Adam Žampa síce momentálne pre zranenie nepreteká, ale jeho mladší brat Andreas áno. Minulý týždeň sa v Jasnej stal majstrom Slovenska v obrovskom slalome a hneď sa presunul do Slovinska na Svetový pohár. V sobotňajšom „obráku“ Kranjskej Gore za 27. miesto tretíkrát v sezóne bodoval a v štandardnom slalome nepretekal.

Plavci začínajú sezónu

Postupne sa už rozbieha Slovenský pohár družstiev v plávaní, kde bojujú aj členovia KP Aquacity Poprad. V 1. kole na Veľkej cene Trnavy však juniorky Králová ani Švarcová na medaily nedosiahli. V 2. kole v rámci Veľkej ceny Slovenska v Bratislave to vďaka Tamare Potockej dopadlo lepšie. Na 50 m voľným spôsobom skončila druhá a na 50 m motýlik tiež druhá. Sofii Hudžíkovej sa darilo zase v Rimavskej Sobote na 7. ročníku Pohára priateľstva, kde k zlatu a bronzu pridala ešte tri striebra.

Za celú sezónu vyhrali len dva sety

Volejbalová Edymax Extraliga mužov cez víkend ukončila nadstavbovú časť a začína sa v nej play-off. VKM Stará Ľubovňa sa však počas celého ročníka extrémne trápil a nielenže ani raz nezvíťazil, ale nezískal ani bod. Počas 28 zápasov Ľubovňania dokázali iba doma uchmatnúť ešte na jeseň po jednom sete Zvolenu a Trenčínu. Skončili teda suverénne poslední a čaká ich baráž o udržanie. Keďže COP Trenčín nebude hrať play-off, Zvolenčanom na postup stačila aj 9. priečka.