Krátke správy zo športu 11. týždeň

Volejbalistky si o medaily nezahrajú

Vo štvrťfinále Parfems.sk extraligy žien podľahol KV MŠK Oktan Kežmarok Novému Mestu nad Váhom 2:0 na zápasy (3:0 a 3:1). „Séria prebehla rýchlo. Stále sme šli v štandardnom tréningovom móde, čo na súpera, ktorý sa stretáva pravidelne, nestačilo. Oba duely mali podobný ráz. Už v prvom sme boli takí mierni a v druhom sme sa udržali na jeden-dva body do dvoch tretín setu. No potom prišla séria troch-štyroch chýb a vždy sa to prejavilo v koncovke,“ hodnotil tréner Kežmarčaniek Ondrej Spišák.

Matematická šanca ešte existuje

Po nevydarenej jesennej časti majú hokejbalisti MŠK Autostyle Kežmarok čo doháňať a pomôcť im mohol domáci víkendový dvojzápas. V sobotu zvládli stretnutie s Ružinovom 5:1, no v nedeľu si proti Skalici neudržali vedenie, keď skóre na 2:3 otočil Rampáček. V zostávajúcich dvoch dueloch však Podtatranci na účasť v play-off potrebujú naplno bodovať a LG Bratislava nesmie z troch zápasov získať ani bod. Uchádzačov o 8. miesto navyše v nedeľu čaká aj vzájomná dohrávka 6. kola v Kežmarku.

Otčenáš na majstrovstvách neoslňoval

Počas minulého týždňa biatlonisti vo švédskom Östersunde absolvovali druhú polovicu svetového šampionátu, no ani v nej sa Martinovi Otčenášovi veľmi nedarilo. Štrban v stredu vo vytrvalostných pretekoch na 20 km netrafil päť terčov a skončil 56. Napriek nie úplne oslnivej forme bol však opäť finišmanom sobotnej štafety mužov na 4 x 7,5 km Jeho kolegovia však nepredviedli žiadne výnimočné výkony, ale 22. pozíciu Slovákov pri poslednej odovzdávke Otčenáš vylepšil na konečné 18. miesto.

Prvý beh v regióne je za nami

V sobotu odštartoval 3. ročník Kežmarok Running Tour, no Beh k Hubertovi sa konal už po pätnástykrát. Jarný kros na 16 km ovládol Pavol Orolin zo Spiškého Bystrého pred Popradčanom Martinom Bálitnom a Marekom Vidličkom z Levíc. Najrýchlejšou ženou bola Ester Hortobágyiová z Podhoria. Popradčan Jozef Dubašák a domáca Kristína Špitková dominovali na šesťkilometrovej trati, ktorú absolvovali aj nordic walkeri. Prvenstvá si pripísali Prešovčan Jozef Šoltés a Markéta Siváková zo Slavošoviec.

Popradčanom sa v Poľsku darilo

Centralisti 9. marca vycestovali do Zawadzkieho, kde sa za účasti okolo 300 karatistov konal 25. Turniej karate – Rada Regentów. Jediné zlato spoločne vybojovali Sofia Kurucová, Alexandra Lajošová a Sára Rigová v kategórii kata družstiev dievčat do 9 rokov. Lajošová navyše pridala bronzy medzi jednotlivcami v kata i v kumite. Po dve pódiové umiestnenia vybojovala Rigdová i Matias Kaločao a keďže prispeli aj ďalší, Podtatranci sa z Poľska vrátili celkovo s 10 medailami (1-6-3).