Krátke správy zo športu 12. týždeň

Naj Slovákom vo „sveťáku“ bol Otčenáš

Poslednou zastávkou Svetového pohára biatlonistov bol minulý týždeň nórsky Holmenkollen, no Martin Otčenáš v Osle iba potvrdil klesajúcu výkonnosť. V šprinte na 10 km netrafil až polovicu z 10 terčov, čo stačilo iba na 91. priečku a bol najhorším zo Slovákov. O účasti v stíhačke či na hromadnom štarte tak nemohla byť ani reč. Napriek zbabranému záveru sezóny však Štrban predtým pozbieral 33 bodov a 68. pozícia v konečnom účtovaní je síce nevýrazná, no spomedzi slovenských reprezentantov najlepšia.

Charitatívny beh vo Svite vyhral Švarc

V sobotu sa konal 3. ročník podtatranského krosového polmaratónu – ALS Memoriál Jána Svočáka. Najrýchlejším z 262 bežcov na 21,5 km bol s časom 1.38:22 h Popradčan Roman Švarc, druhý skončil Pavol Orolin zo Sp. Bystrého a tretí bol Paskal Milata. Pod dve hodiny sa dostala aj trojica žien. Vyhrala Martina Bellušová z Liptovskej Ondrašovej pred Banskobystričankou Annou Zvarovou a Vandou Hošekovou z Magura Run. Medzi štafetami sa tešil Spišský Štiavnik v zložení Hricko, Pažitný a Lavrík.

Domáci plavci desaťkrát zvíťazili

V popradskom Aquacity sa 16. marca uskutočnilo 1. kolo jarných majstrovstiev východoslovenskej oblasti v plávaní na dlhé trate. Domáci KP Aquacity skončil s bilanciou 10-12-9 medzi deviatkou klubov na druhom mieste. Po dve prvenstvá si vyplávali Filip Janček a Barbora Pitoňáková a po jednom zlate pre Poprad pridali aj Samuel Sopko, Richard Janček, Natália Králová, Sofia Hudžíková, Jana Gemzová, ale Marek Malček triumfoval, dokonca, medzi seniormi na 1 500 metrov voľným spôsobom.

Proti sebe bojovali generácie

Zamagurský hokejový turnaj generácií o Pohár primátora mesta Spišská Stará Ves písal 9. marca svoju 34. kapitolu už v Kežmarku. Najlepšie si počínali hráči z generácie od 30 do 40 rokov (Bartkovský, Bolcár, Fabian, Maličký, Marhefka, Martančík, Novotný, Rozmuš, Štefaňák, Talár, Veselovský) (na snímke Pavla Novotného). Druhú priečku obsadil tím od 40 do 50 rokov, tretí boli najmladší do 30 a veteráni nad 50 štvrtí. Najlepším strelcom sa stal Pavol Novotný, brankárom Vladimír Tomeček a najlepším hráčom Jozef Galica.

Na Ukrajine sa karatistom darilo

Na tretí marcový víkend vycestovali popradskí shihanisti do ukrajinského Ľvova, kde sa na medzinárodnom Premier League Lviv Open Cup-e predstavila takmer tisícka karatistov. Podtatranci brali medaily už v súbornom cvičení kata, kde Laura Klempová získala striebro a Simona Bednarčíková bronz. Laura aj so sestrou Lindou pridali tretie miesta aj v kumite. Ema Zacharová tesne prehrala finálový súboj a Kristína Tapferová pre zranenie na finále nemohla nastúpiť.