Krátke správy zo športu 9. týždeň

„Líšky“ vo finále vyzvú Martinčanky

Popradské hokejistky si v semifinále poradili so Zvolenom 6:0 a 7:1, no o zlato budú bojovať prekvapujúco proti Martinu. „Nečakali sme to, no pred koncom prestupového obdobia sa posilnili. Viac sme sa však pripravovali na Prešov a aj v hlave som mal skôr taktiku naň. Hokej je nevyspytateľný, vyhral Martin, začíname teda doma a uvidíme, s čím na nás vyrukuje. Myslíme na najvyššie méty a spoliehať sa budeme tradične na útočnú nátlakovú hru,“ vyjadril sa tréner Popradských líšok Ivan Bednár.

Filip Zgodava bol dvakrát druhý

Víkend na svahu Furkota na Štrbskom Plese patril 8. ročníku Memoriálu Jozefa Krasuľu st., ktorý bol súčasťou lyžiarskeho Svetového pohára veteránov FIS Masters Cup. V slalome sa tešil z prvenstva Poliak Jakub Gajewski-Glodek pred Filipom Zgodavom z TJ Vysoké Tatry a Rakúšanom Rainerom Herbom. Práve Herb ovládol nedeľný obrovský slalom, Zgodava bol opäť druhý a prvú trojku uzavrel ďalší Rakúšan Fritz Harald. Najrýchlejšou ženou bola v oboch disciplínach jeho krajanka Doris Bergner.

Mlynár sa stal vicemajstrom sveta

V kanadskej provincii Quebec sa 24. februára konal svetový šampionát v zimnom triatlone, ktorý sa skladal z behu v snehu na 4,5 km, 11 km rýchlokorčuľovania a 9,5 km behu na lyžiach. V elitnej mužskej kategórii nechýbali ani dvaja členovia ŠKP Vysoké Tatry. Gerlachovčan Peter Mlynár, ktorý je známy ako bežkár, s časom 1.10:16 h nestačil iba na domáceho Maximea Leboeufa a Peter Žiška z Hýb, ktorý je najmä hviezdou Spartan Race, obsadil so stratou siedmich minút na Mlynára štvrtú priečku.

FAM-ka ovládla domáci turnaj

Počas rovnakého dňa v Aréne Poprad bojovali futbalisti do 13 rokov na 9. ročníku O pohár slovensko-poľského priateľstva. Desiatka tímov sa rozdelila do dvoch skupín, ktoré ovládli FAM Poprad a MFK Revúca. Domáci sa prepracovali až do dramatického finále, kde na pokutové kopy porazili KS Zakopane. Tretiu priečku obsadil MFK Rožňava, odkiaľ je aj najlepší hráč turnaja Michal Ligárt. Damian Stopka zo Zakopaneho sa stal najlepším brankárom a Popradčan Filip Markóči nastrieľal najviac gólov.

Pavol Garaj si vytvoril vlastný klub

Uprostred februára sa v Bratislave za účasti 518 kickboxerov zo siedmich európskych krajín konal Memoriál Ladislava Tótha WAKO International Slovak Open. Pod vedením Štrbana Pavla Garaja sa ho zúčastnil aj nový popradský klub PAGA Gym. Bratia Imričákovci ani Samuel Hadzima síce nepostúpili z úvodných bojov, ale Barbora Mayerová zvíťazila v K1 a vo full contact skončila tretia. Pavol Garaj zo 6 zápasov vyhral päť, takže aj on triumfoval v K1 a vo full contact obsadil 2. miesto.