Matečná nevymenuje Rastislava Huttu za riaditeľa Štátnych lesov TANAP-u

Vo štvrtok 7. marca Podtatranské noviny ako prvé upozornili na výberové konanie na riaditeľa Štátnych lesov TANAP-u. Dnes sa na brífingu ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná vyjadrila, že Rastislava Huttu nevymenuje.

Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná v Tatranskej Javorine v roku 2017. Snímka: rov

Len včera sa Gabriela Matečná vrátila z dovolenky. Podľa jej slov bola jednou z prioritných tém po návrate otázka nového riaditeľa Štátnych lesov Tatranského národného parku. „Musím rozhodne povedať, že sa nestotožňujem so závermi výberovej komisie a pána nebudem menovať za riaditeľa Štátnych lesov TANAP-u. Moje stanovisko poznáte, je nemenné,“ vyjadrila sa Gabriela Matečná.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka preto vypíše nové výberové konanie. Za rozhodnutím Matečnej stojí podľa jej slov aj Slovenská národná strana a Andrej Danko.

„Aj pre mňa bolo nepochopiteľné, že na takúto pozíciu sa prihlásili len dvaja uchádzači a prítomný bol len jeden uchádzač,“ uviedla ministerka na margo výberového konania. Podľa nej však na takúto pozíciu nie je jednoduché nájsť človeka, ktorý by prevzal zodpovednosť za chod Štátnych lesov TANAP-u.

Informovali sme prví

Rezort pôdohospodárstva po necelom roku vo funkcii riaditeľa odvolal 23. januára 2019 Pavla Fabiana. Už 24. januára zverejnilo ministerstvo pôdohospodárstva podmienky výberového konania na funkciu riaditeľa Štátnych lesov TANAP-u. Čas na podanie žiadostí mali záujemcovia do 7. februára. Prihlásili sa dvaja uchádzači, na výberové konanie prišiel len Rastislav Hutta, ktorý je známy developerskými aktivitami v Nízkych Tatrách. Komisia ho navrhla vymenovať.

Viac si prečítate tu:

VIEME PRVÍ: Developer Hutta má byť novým riaditeľom Štátnych lesov TANAP-u

Rastislav OVŠONKA/ Jana TOMALOVÁ