Popradská BAM-ka dohrá sezónu pod novými trénermi

Basketbalistky v stredu absolvovali domácu štvrťfinálovú odvetu.

Young Angels Košice boli nad sily dievčat spod Tatier. (Snímka: mik)

Družstvo spod Tatier tesne pred play-off Extraligy žien zastihla podobne ako pred rokom zmena na poste trénera. Vtedy sa po štvrťfinálovom vyradení so Šamorínom vedenie ženského tímu BAM Poprad dohodlo na ukončení spolupráce s Milanom Černickým a teraz na svoju funkciu rezignovala Tatiana Gallová ešte pred „vyraďovačkou“. Situácia sa musela okamžite riešiť, takže vznikla akási kolektívna snaha dotiahnuť sezónu do konca so cťou. Kormidla sa tak chopila prezidentka BK Poprad Jana Janáčková, tréner mládeže a zároveň prezident MŠK Kežmarok Ľuboslav Kovalský, ale na lavičke sme mohli vidieť aj Katarínu Petríkovú.

Každý pridá ruku k dielu

„Všetci sme dosť vyťažení nielen v klube, ale i v súkromnom živote. Situácia však nebola taká, aby sme priveľmi premýšľali. Ak chceme v popradskom basketbale ťahať za jeden povraz a chceme presvedčiť ľudí, že sme tím, ktorý si zaslúži pozornosť, museli sme byť jednotní. Povedali sme si, že každý prispeje svojou troškou. Prevzal som tím, ale niektoré hráčky som už v minulosti trénoval v mládežníckych kategóriách, takže bolo pekné vrátiť sa k nim naspäť. Samozrejme, pracujeme aj s ostatnými a spoznávame sa. Teším sa na prácu s týmto družstvom,“ ozrejmil Kovalský.

Ľuboslav Kovalský rozdáva pokyny pod dohľadom Jany Janáčkovej. (Snímka: mik)

Jasná séria

Popradčanky išli do série proti Young Angels v pozícii outsidera a potvrdzujú to aj výsledky. V Košiciach prehrali 68:47 (34:18) a keď im v stredu pod Tatrami trochu ušiel úvod, už len ťahali mačku za chvost. Hostky si s prehľadom postup do semifinále proti Piešťanom uhájili a v druhom stretnutí zvíťazili 50:67 (24:42). „Košice majú svoje meno, ale aj veľmi dobré družstvo. Pre nás to bol krst ohňom, ale keďže dievčatá celú sezónu trénujú a hrajú zápasy, nebolo by vhodné, aby sme ten záver vypustili. Chceli sme ich motivovať, aby pozbierali sily a pobili sa o každý jeden zápas. Boli fázy, kedy to bolo z našej strany celkom dobré, ale občas stratíme jednoduché lopty, nepremeníme ľahké strely a pridali sme aj pár chýb v obrane. No nevadí, baby bojovali a zaslúžia si pochvalu,“ hodnotil tréner Kovalský.

Michaela Grigerová preniká defenzívou Young Angels. (Snímka: mik)

Zabojujú o 5. priečku

V Extralige žien je už roky zaužívané, že pre tímy sa vypadnutím vo štvrťfinále sezóna nekončí a odohrajú dve série o umiestnenie. „Ostáva nám týždeň na to, aby sme sa pripravili na Banskú Bystricu, s ktorou sa chceme poriadne pobiť o víťazstvo. Družstvo malo svoj zaužívaný herný systém, ktorý sme počas troch dní nechceli meniť. Ťažko sa nám teda koučovali veci, ktoré si predstavujeme inak, ale za ten týždeň už na to bude priestor. Ak baby nepoľavia v koncentrácii a budú sa naďalej snažiť, tak by mohli byť úspešné,“ dodal Ľuboslav Kovalský.

Michal KLEIN